Skip to content

Je Havel Českým Gorbačovem?

27/10/2009

 Několik „perel“ pronesených M. Štěpánem v článku Hospodářských novinách

Štěpán (1945) byl v listopadu 1989 členem předsednictva ÚV KSČ, poslancem Sněmovny lidu Federálního shromáždění KSČ a šéfem pražských komunistů.

  • (při „kontrarevoluci“) Šlo o mezinárodní akci s vnější pomocí, tvrdí Štěpán. Vzpomíná si prý na slova amerického prezidenta Ronalda Reagana, který řekl, že USA zápas s komunistickým zlem vyhrají, až budou mít v Kremlu svého člověka. Zároveň ale Štěpán dodává, že nemá důkazy o tom, že by tím člověkem byl Gorbačov. Dovolává se nicméně tehdejšího šéfa sovětské bezpečnostní služby KGB Vladimíra Krjučkova, který mu prý řekl, že mohl předpokládat cokoli, ale prý ho nenapadlo, že mezinárodní kontrarevoluci povede generální tajemník Komunistické strany Sovětského svazu.
  • Je přesvědčen, že byl v prosinci 1989 zatčen a později odsouzen do vězení ne proto, že by ho tam poslalo Občanské fórum, ale že to byla vůle KSČ. Prezident Gustáv Husák prý mu už v září, tedy dva měsíce před převratem, předpověděl, že ho vyloučí z KSČ a že skončí v kriminále. 
  • Zrada byla podle Štěpána zřejmá i v Československu. Za „pilota kontrarevoluce“ označil předlistopadového premiéra Ladislava Adamce. Byli to také kariérní nespokojenci v KSČ. Dovršením všeho bylo přijetí usnesení na sjezdu KSČ v prosinci 1989, kterým komunisté 17. listopad přivítali a podpořili volbu Václava Havla prezidentem.

(out of topic) perla na závěr:

  •  Štěpán pochválil úřednickou vládu Jana Fischera. „Mně se líbí a ukazuje se, že stále jsou v zemi lidé, kteří když dostanou odpovědnost, tak nemusí být opentleni politickým mandátem a umí nést odpovědnost,“ uvedl.

Co dodat? – jestli je to pravda, tak jen logický závěr že „disidentská“ hesla o pravdě a lásce patří akorát do Večerníčku.

(zdroj iHNed.cz )

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: