Skip to content

Paul McCartney lobbuje v Bruselu

03/12/2009

Paul McCartney chce bezmasé pondělky, lobbuje v Bruselu

lidovky.cz, 3. prosince 2009

BRUSEL – Alespoň jeden den v týdnu ze svého jídelníčku vyškrtněte maso a pomůžete tím ochraně klimatu naší planety! Tak by se dal shrnout vzkaz z vystoupení britského hudebníka a bývalého člena skupiny Beatles Paula McCartneyho v Evropském parlamentu.

Slavný muzikant v bruselském sídle zákonodárců vystoupil v rámci slyšení o boji proti globálnímu oteplování, které neslo název „Méně masa = méně tepla“. Kromě McCartneyho hovořili třeba i zástupci Mezivládního panelu pro klimatické změny (IPCC) či zástupci vedení Evropského parlamentu.

[ více ]

Jíme příliš masa, máme nezdravý životní styl – o tom není pochyb. Ovšem tento druh PR (eufemistický temín pro propagandu), nebo „kachen“, jak se říká v novinářském žargónu, před klimatickým summitem, je silně podezřelý (zvlášť ve světle aféry Climate gate). Podíváme-li se do McCartneyho minulosti, je jasně vidět, proč je zrovna on ochoten se v této propagandě angažovat. Pan Paul by také mohl občas číst noviny – zjistil by, že australští vědci už dávno problém ovcemi – metanovými bombami vyřešili: Australské ovce mají být ohleduplnější ke klimatu – www.lidovky.cz

"OK", nebo 666?

satanista A. Crowley na obalu desky Beatles

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: