Skip to content

Člověk v tísni kope za NED

13/01/2010

Překvapivého zjištění se mi dostalo po přečtení článku Daniela Veselého „Za koho ve skutečnosti kope Člověk v tísni“ (celý článek: Free Press), a tím je fakt, že charitativní organizace Člověk v tísni je sponzorována nechvalně známou organizací NED:

Člověk v tísni úzce spolupracuje s americkou organizací National Endowment for Democracy (NED). Tato organizace byla založena v roce 1983 americkým Kongresem. V roce 2004 obdržel ČvT od NED 75.000 dolarů a následující rok dalších 100.000 dolarů, určených pro „vznikající nevládní organizace, podílející se na obnově Iráku“

V poslední době vidíme, že prominenti naší země jako je Václav Havel, mají mnoho starostí o stav lidských práv v Číně atd. Dvojitý standart je zde nasnadě – zatímco USA vedou jednu válku za druhou a jejich zahraniční politika se od vietnamské války držela více méně stejného kurzu (tedy imperializmu – Covert United States foreign regime change actions – Wikipedia ), Číňané podle něj nemájí právo udržet v zemi pořádek, když ji v Xinjiangu (Ujgurská autonomní oblast) destabilizují teroristé trénovaní CIA (Against All Enemies: US trained Uighur terrorists), nebo když v Tibetu „náhodou“ propuknou nepokoje načasované na konání Olypijských her, kdy organizované skupiny výtržníků a mnichů zapalují domy a přepadají hanské Číňany (obvinění ze strany Tibeťanů, že nepokoje vyprovokovala čínská policie byly lež: China and America: The Tibet Human Rights PsyOp). V článku se k tomuto říká:

Člověk v tísni trpí nevyléčitelnou obsesí týkající se zejména Kuby, poté Běloruska, Barmy nebo Číny. Shodou okolností jsou tamější režimy, až na jeden, v nemilosti Spojených států, potažmo „mezinárodního společenství.“ Ředitel sekce lidských práv v ČvT Igor Blaževič dokonce prohlásil, že jde o nejhorší diktatury na světě. Nad tím se lze jen cynicky pousmát.

 Organizace NED, která ČvT sponzoruje je spojena s (nechvalně znamými) elitami amerického establishmentu. Někdy se o těchto konekcích mluví jako o „otáčivých dveřích“, které spojují NED a vysokou politiku. O NED jeden bývalý agent CIA prohlásil, že dnes v podstatě vykonává stejnou činnost jako v minulosti CIA (propaganda, desinformace, destabilizace). NED stojí za několika tzv. „barevnými revolucemi“, např. v Ukrajině a Gruzii, s možným vlivem na události v Iránu. Seznam lidí, kteří vedli NED je sám o sobě výmluvný: 

„…former US Secretaries of State, Henry Kissinger (Nixon) and Madeleine Albright (Clinton), former US Secretary of Defense Frank Carlucci (Reagan), former National Security Council Chair Zbigniew Brzezinski (Carter), former NATO Supreme Allied Command in Europe, General Wesley K. Clark (Clinton), and the current head of the World Bank, Paul Wolfowitz (George W. Bush). Another notable, Bill Brock, served as a US Senator, a US Trade Representative, and US Secretary of Labor, and then Chairman of the Board of NED.“ (zdroj: sourcewatch.com)

Více o NED např. zde: Human Rights and Media Manipulation.

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: