Skip to content

Bylo zemětřesení v Číně způsobeno HAARP?

20/01/2010

Pozn. Video je o zemětřesení z roku 2008 v provincii S‘-čchuan (Sichuan).

Zemětřesení mělo sílu 7,8 až 8,0 stupně Richterovy stupnice. Příčinou ničivých následků byla nejen síla zemětřesení, ale i výjimečně dlouhá doba trvání otřesů – 2 až 3 minuty hlavní vlna a následujících 72 hodin 52 menších otřesů.

http://www.military.cz

Zkratka HAARP znamená High-frequency Active Auroral Research Program, tedy nízkofrekvenční aktivní polární výzkumný program. Oficálně se jedná o program výzkumu ionosféry, ale prakticky všechna známá fakta svědčí o tom, že HAARP je zbraň, nebo alespoň vojenské zařízení. Pravdou ovšem je, že ionosféry se docela jistě týká.

Ionosféra, tedy řídká část atmosféry ve výšce zhruba od 80 kilometrů nad povrchem, obsahuje velké množství nabitých částic (iontů) a kromě jiného umožňuje šíření různých rádiových signálů.

Základna HAARP se nachází na Aljašce v oblasti Gakona, což je necelých 150 mil severovýchodně od města Anchorage. Další, poněkud menší zařízení takového typu je v místě jménem Arecibo v Norsku, třetí je v Portoriku. Podle některých zdrojů jsou další na jižní polokouli (snad dokonce poblíž jižního pólu). Kromě toho je po celé Zemi rozmístěno několik desítek dalších atmosférických „hořáků“ mnohem menších rozměrů.

Systém pokrývá plochu asi 13 hektarů a je tvořen 180 anténami (12 krát 15 řad), z nichž každá má dva dipólové přenašeče o výkonu 10 000 W. Celá soustava má tedy výkon 3,6 MW (3,6 miliónu wattů). Antény mají dvě kmitočtová nastavení, a to 2,8 až 7 MHz a 7 až 10 MHz. HAARP tedy vysílá elektromagnetické vlnění do ionosféry, přičemž využívá některé její charakteristiky. Ionosféra funguje především jako gigantická „anténa“, pomocí níž lze signál zaměřit na kterékoli místo na Zemi. To ovšem není všechno. Za určitých meteorologických podmínek (ty se neustále mění, ale dají se předpovídat) lze ionoféře „ukrást“ značné množství elektromagnetické energie, která je tam díky iontům rozmístěna v těžko představitelném množství. Pokud bude celý výkon HAARPu za vhodných podmínek zamířen na jediný bod oblohy, původní signál se zesílí až tisíckrát, což znamená výkon 3,6 GW, tedy 3,6 MILIARDY wattů. Abyste si udělali představu, tak je to zhruba dvojnásobek výkonu všech vodních elektráren v České republice dohromady.

(celý článek Systém HAARP)

Související příspěvky:

Vyloučeno z kodaňské agendy: techniky modifikace prostředí (ENMOD) a klimatické změny (zvedavec.org)

Zpráva ruské armády: USA způsobily zemětřesení v Haiti

Užití nové geofyzikální zbraně by mohlo vést ke globální katastrofě

Haiti, enviromentální válka, modifikace počasí, anomálie

Conspiracy theory: HAARP – modifikace počasí a manipulace mysli

Členové Sex Pistols a Smashin Pumpkins dikutují o HAARP, geneticky modifikovaných potravinách a Illuminati

VIDEO: HAARP v Chile, Haiti a Sichuanu?

VIDEO: přednáška Nicka Begicha o manipulaci mozkových vln

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: