Skip to content

Odebírání lidských orgánů a Kosovská osvobozenecká armáda

23/01/2010

Odebírání lidských orgánů a Kosovská osvobozenecká armáda

Global Research, 22. 1, 2010
B92 – 20. 1. 2009

BĚLEHRAD – Zvláštní zpravodaj CoE Dick Marty je v Kosovu, aby pokračoval ve vyšetřování údajných případů obchodování s lidskými orgány v roce 1999, říká Oliver Ivanovič.

Srbský vyšetřovatel válečných zločinů rovněž vyšetřuje nařčení, že tzv. Kosovská osvobozenecká armáda (UÇK), která je složená z etnických Albánců, unesla stovky kosovských Srbů a převezla je do severní Albánie, kde jim byli odejmuty vitální orgány.

Případ vešel ve známost pod jménem Yellow House (žlutý dům), podle lokality v severní Albánii, kde k odejmutí orgánů údajně docházelo.

Ivanovič, který je nyní sekretářem ministerstva pro Kosovo a Metohiji (secretary with the Ministry for Kosovo and Metohija), řekl B92 TV, že Marty se sejde s představiteli mise EU pro Kosovo EULEX a dalších organizací.

„Pokračuje tam, kde byl nucen před šesti měsíci přestat  (B92 – News – Politics – Albania refusesforeign investigations), tj. bude moci znovu vyšetřovat „žlutý dům“ a získá přístup k dokumentům, které by albánské justiční orgány mohly mít.“ prohlásil Ivanovič.

„Marty se může spolehnout na naši spolupráci (spolupráci Bělehradu). Pochybuji, že Albánci, zvlášť Albánci v Albánii, budou ochotni zpřístupnit materiály, které jsou jim dostupné.

zdroj: The Kosovo Liberation Army (KLA) and „Organ Harvesting“

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: