Skip to content

Ron Paul: CIA řídí armádu

23/01/2010

Přepis:Došlo k puči, slyšeli jste to? Je to puč CIA. CIA řídí všechno, řídí armádu. Jsou to ti, kteří lobují za bomby a rakety pro jiné země… A rozumí se, že CIA je naprosto stejně zahalená tajemstvím jako FED… Vzpomeňte si na zlo, které napáchali po druhé světové válce (od založení CIA). Vládnou sami sobě. Jsou v byznysu, v drogovém byznysu, podporují diktátory… Musíme se zbavit CIA.“

Ron Paul mluví v souvislosti s útoky na cíle v Afganistánu a Pakistánu (použití bezpilotních letadel), které řídí právě CIA. Nedávno došlo k odvetnému sebevražednému útoku, při kterém zemřelo 7 agentů CIA včetně dvou kontraktorů Blackwater. Je známo, že ve válce v Iráku bylo nasazeno až 100 000 zaměstnanců soukromích firem jako je Blackwater, kteří úzce spolupracují s CIA (např. mučení vězňů v Abu Ghraib) a na které se nevztahuje Ženevská smlouva.

K problématice zapletení CIA do obchodu s drogami doporučuji dokumentární filmy Coverup – behind the irancontra affair (1988)  a CIA Drug Ops Conspiracy (unaired documentary (ten druhý film je možná příliš detailní, ale najdte v něm zajímavé rozhovory s bývalými vyšetřovateli a překupníky).  Této problematice se obšírně věnuje akademik a spisovatel P. D. Scott, který se podílel na prvním zmiňovaném filmu.

V souvislosti s Ronem Paulem chci upozornit na recenzi jeho knihy v češtině: Recenze: Ron Paul – End the Fed.

komentáře 3 leave one →
  1. 23/01/2010 11:28

    Sám jsem na video včera narazil a byl jsem překvapen, že se nebojí takovéto věci říct takhle veřejně, ale když už bojoval proti FEDu, tak asi nějakou odvahu mít musí 🙂 Každopádně je velká škoda, že se nestal prezidentem.

Trackbacks

  1. VIDEO: Michel Chossudovsky: začnou USA globální válku útokem na Irán? « Sociologická trafika
  2. VIDEO: Wikileaks odhalilo skandální vedení války v Afganistánu « Sociologická trafika

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: