Skip to content

Hollywood, illuminati, zednáři, andělé a démoni

26/01/2010

Tato analýza filmu Andělé a démoni je z článku Jak Hollywood šíří dezinformace o tajných společnostech , zásluhu na něm má server matrix-2001.cz. Článek obsahuje také analýzu disneyovky Lovci pokladů, z férovosti nepublikuji celý, podívejte se sami. Na toto téma (tedy obrazu tajných společností v Hollywoodských filmech) jsem nedávno slyšel výborný pořad na The Corbett Report, ve terém se film Lovci pokladů také analyzuje. Corbett nezve do pořadů žádné amatéry, což se podle mého názoru nedá říct o spoustě pořadů, které na téma esoteriky v médiích vznikaji. Přiznám se, že analýzu Andělé a démoni, Lovci lebek a podobně bych se já osobně nevzmohl, protože míra stupidity v těchto filmech mi zabraňuje v tom, abych je viděl do konce (u těchto dvou filmu jsem to vyzkoušel in concreto)… Článek má cenu číst nejen pro ty, kteří znají film, je napsaný velice solidně, takže se lze dovědět nějaká fakta o  historii řádu Illuminati. O historických Illuminati (tedy ne těch „co se skrývají v zákulisí“, které bych psal s malým i) koluje po internetu zajímavý dokument – je to oskenovaný úryvek z knihy z roku 1789. Stojí za přečtení: Pages From Proofs of a ConspiracyRobison 1798 p149-152. Na konci videa, které je připojené k příspěvku najdete známý proslov J. F. Kennedyho o „kruté a monolitické konspiraci“, která je namířená proti všem lidem – možná právě tady Kennedy chtěl lidem říct o „illuminati“.

Andělé a démoni

Snímek podle novely Dana Browna. Klíčovou pointou je válka iluminátů proti katolické církvi.

Hrdina běží Římem, aby zachránil Vatikán před bombou, která má podle plánu agentů iluminátů vybouchnout přesně o půlnoci. Na první straně Brownova románu se dočteme, že „řád Illuminati je skutečný,“ čímž navádí čtenáře k tomu, aby vše, co napsal, vnímali jako fakta. To by dělat neměli.

Na začátku filmu si Robert Langdon (v podání Toma Hankse) troufnul charakter iluminátů vysvětlit.

Uvádím zde některá z jeho tvrzení:

„Řád Illuminati založil Galileo Galilei v reakci na to, že církev odmítla jeho heliocentrickou teorii.“

Oficiálním zakladatelem společnosti je Adam Weishaupt,učinil tak 1. května 1776 v Horním Bavorsku. Tedy více než 130 let po smrti Galilea a dokonce i v jiné zemi. Spojení Galilea s ilumináty ve filmu tedy vypadá jako pokus přičlenit jméno vynikajícího vědce k tajné společnosti konspiračního charakteru.

„Illuminati nebyli do 17. století nijak násilnický.“

Ve skutečnosti násilničtí nebyli nikdy. Jeho činnost se zakládá na infiltraci a podvracení.

„Jednalo se o sdružení vědců, fyziků a astronomů zabývajících se nepřesným církevním učením. Oni sami byli oddáni vědecké pravdě. To se Vatikánu nelíbilo, takže je začal pronásledovat a zabíjet.“

O žádné sdružení vědců oddaných rozvoji obecných znalostí nešlo. Film nesprávně líčí tajnou společnost jako nezbytný racionální protipól křesťanské slepé víry a církevního potlačování vědeckého pokroku.

Bráno z tohoto pohledu, nemůže průměrný divák s Tomem Hanksem ohledně popisu Illuminati nesouhlasit a vidí celý spolek v příznivém světle. Ovšem skutečný cíl iluminátů představovalo svržení tradičních institucí pro nastolení nového světového řádu.

Záměry tehdejších bavorských iluminátů lze shrnout následovně:

 • 1) zničení křesťanství a všech monarchistických vlád.
 • 2) zničení národů jako takových s cílem světového internacionalismu.
 • 3) potlačování veškerého patriotistického úsilí a označování vlastenectví za úzkoprsý předsudek, který nelze sloučit s principem všeobecného přátelství mezi lidmi a s konceptem „Univerzálního bratrství.“
 • 4) zrušení rodinných vazeb a manželství, a to formou systematického rozkladu.
 • 5) potlačování práv dědických a vlastnických.

(Pramen: Lady Queenborough v knize Okultní teokracie)

Bavorští ilumináti byli o několik let později rozpuštěni. Badatelé nicméně tvrdí, že se Illuminati úspěšně integroval do moderního svobodného zednářství. Ilumináti věřili, že celosvětové rozšíření zednářských lóží představuje ideální platformu pro propagaci jejich ideálů.

Abychom si to shrnuli – Illuminati nepředstavoval žádný spolek bystrých vědců, kteří zasvětili svůj život rozvoji vědy. Šlo o tajnou společnost, která chtěla infiltrací a podvracením překonat tradiční společenské instituce, aby mohla prosadit nejvyšší zájmy tajných elit. Ilumináti byli sice proti-církevní, ale tato opozice nepředstavovala hlavní důvod jejich existence.

V současnosti se Illuminati považuje za utajovaný řád, který v rámci svobodných zednářů rekrutuje kandidáty pro pokračování své agendy.

Esoterický význam filmu

Knihy Dana Browna se na tajné společnosti často zaměřují. A existuje i dobrý důvod, proč má plnou podporu Hollywoodu: jeho práce slouží dezinformačnímu programu.
Ve filmu ilumináti hrozí Vatikánu, že „církev zničí s pomocí světla“. „Světlem“ se míní antihmotová bomba, ale může jít i o označení informací – propagandy a indoktrinace.
Jediný skutečný způsob, jak donutit masy odvrátit se od křesťanství, nespočívá ve zničení Vatikánu, ale ve změně toho, jak lidé vidí své náboženské elity. Z tohoto pohledu tedy sám film působí jako bomba proti Vatikánu. A ačkoliv v závěru snímku církev, s pomocí Roberta Langdona, zřejmě zvítězí, divák Andělů a démonů strávil dvě hodiny tím, že sledoval, jak jsou symboly, obřady a osobnosti katolicismu znesvěcovány.

Jen pár příkladů: Robert Langdon zničí vatikánské archivy, kandidáti na papežství jsou drženi v klecích jako zvířata, jeden z nich je navíc ukřižován a upálen v prostoru kostela, otevře se hrob zemřelého papeže a odhalí se tak jeho silně znetvořený obličej atd.

Všechny tyto scény disponují silným symbolickým významem a mají hluboký dopad na podvědomí diváků.

Posvátnou auru Vatikánu nahradila příšerná úmrtí, destrukce a zkaženost. Celý film líčí tuto instituci jako neschopnou, tvrdošíjnou a také jako zpátečnickou relikvii minulosti. Navíc se návštěvníci kin dozvědí, že celá záležitost s Illuminati byla jen plánem papežova syna (ano, papež měl zřejmě syna), který jej chtěl vystrnadit z jeho pozice a dostat se na ni sám. V podstatě nám tak snímek sdělí, že žádní ilumináti neexistují a že církev je tak zkažená, že její členové páchají ty nejhorší hříchy, jen aby získali moc.

Ve výsledku tak mají diváci po projekci právě ty myšlenky, které po nich elita chce:

 • 1) příběh o Illuminati je dnes jen pohádkou. V době, kdy řád existoval, sdružoval skvělé učence, kteří zasvětili svůj život vědeckému pokroku.
 • 2) katolická církev není svatá, jde o hluboce zkaženou instituci, která kvůli své averzi vůči vědě nutně zanikne.

V průběhu snímku popírají skuteční ilumináti svou vlastní existenci a nevzdávají se svého plánu na zničení organizovaných náboženství dlouhodobou indoktrinací.

Starý souboj o moc mezi katolickou církví a okultními řády se děje právě nyní na našich obrazovkách. Zřetelně vidíme, kdo vítězí.

Související příspěvky:

Lady Gagailluminati

SoYou Wanna Talk Pop Culture? Fine!

Bohemian Grove Rap

VIDEO: Satanizmus ve společnosti: “dělej, čeho se ti zamane

Illumianati a okultistická symbolika v médiích

Modlitba k satanovi na MTV v přímém přenosu

Obama illuminati?

Video: profesor Sutton o spolku Skull and Bones

Reklamy
komentáře 3 leave one →
 1. O co jde Tobě?! permalink
  04/08/2010 12:10

  ??? O žádné sdružení vědců oddaných rozvoji obecných znalostí nešlo.???

  !!!1) příběh o Illuminati je dnes jen pohádkou. V době, kdy řád existoval, sdružoval skvělé učence, kteří zasvětili svůj život vědeckému pokroku.!!!

  • MKe permalink*
   04/08/2010 13:51


   jsi asi na stejné lodi jako moderátor CNBC Jim Cramer, který říká, že „bavorští illuminati… nejsou vždy zlí“ (nebo něco podobného). lidem z katolického prostředí se nejspíš nebude líbit, že ilumináti a zednáři obecně mají za cíl zničení křesťanství (viz. odkaz mého komentáře v článku), ateistům se asi nebude líbit jejich směšné rituály atd.; pomyšlení, že hlavní „pokrokáři“ a „humanisti“ se převlékají za šašky a provozují podivné rituály je k smíchu…

Trackbacks

 1. Okultní svět návrháře Alexandera McQueena « Sociologická trafika

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: