Skip to content

Užití nové geofyzikální zbraně by mohlo vést ke globální katastrofě (článek z roku 2003)

27/01/2010

Užití nové geofyzikální zbraně by mohlo vést ke globální katastrofě

 Yuru Solomatin

pravda.ru, 15.01.2003

Mnoho specialistů a vědců věří, že nepředvídatelné přírodní pohromy a určité katastrofy způsobené člověkem, které zasáhly Evropu a Asii v létě 2002 prozrazují, že by mohla existovat globální příčina, která k nim vedla. Předně jde o možnost testování tajné geofyzikální zbraně. Tyto testy byly buď tajné, nebo neautorizované. Státní Duma Ruské federace skoro rok vypočítávala možnost globální hrozby programu HAARP. Duma se nakonec obrátila na prezidenta Putina a OSN, mezinárodní organizace, parlamenty a vlády všech zemí, na mezinárodní vědeckou komunitu, a rovněž na masová média. Ruský parlament podal návrh na celosvětový zákaz testů HAARP. V září roku 2002 ruská Duma debatovala o této záležitosti a provedla hlasování, aby tímto návrhem adresovala zmíněné adresáty. Sto osmdesát osm hlasovalo pro to, adresovat prezidenta V. Putina, pro adresování OSN hlasovalo dvěstě dvacet poslanců. Tento fakt dokazuje, jak vážně brali zástupci ruského parlamentu možnost použití geofizykální zbraně. 

Je známo, že USA a SSSR roku 1970 uzavřely dohodu. V návaznosti na tuto dohodu byl zakázán vývoj geofizikálních zbraní. Veškerý výzkum v této oblasti se stal tajným. Přesto vývoj v této oblasti pokračoval, bez ohledu na podepsanou dohodu. Byl jednoduše prováděn pod záminkou vědeckého výzkumu, nebo vývoje technologie, sloužící více účelům. Cíl vývoje byl dost vágní a zahalený tajemstvím.

Mnoho specialistů a vědců věří, že speciální americký program HAARP je výsledkém takového výzkumu. Americký vědec Bernard Eastlund je považován za otce tohoto programu. Získal patent pro metodu a zařízení, které umí měřit vrstvy atmosféry země, ionosféry a/nebo magnetosféry. Je veřejným tajemstvím, že USA (a další) již vyvynuli zařízení pro přenos vysokofrekvenčních vln (high-frequency transmitter facilities). Tato zařízení můžou skrze proud iontů zahřívat zemi  až do plazmatického stavu. Je jím možné ovládat životní prostředí do té míry, že vykazuje značný vliv na atmosferické fenomény. Majitel takové zbraně je schopnen vyvolat záplavy, tornáda a bouřky, dokonce zemětřesení na kterémkoliv místě na planetě. Lze také paralyzovat civilní či vojenský bezpečnostní systém a dokonce ovlivnit psychiku obyvatel.

(celý článek: http://english.pravda.ru/main/2003/01/15/42068.html)

(Yuru Solomatin je sekretář ukrajinské komise pro ekonomiku, enviromentální záležitosti a likvidaci dopadů černobilské tragédie.)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: