Skip to content

VIDEO: Geithner má problémy

31/01/2010

Tim toho měl na krku příliš (daňové úniky, emaily, které prozradily, že kryl šmelinu mezi zestátněnou AIG a Goldman Sachs) a tak ho asi z postu ministra financí vykopnou. Zde je ještě jedno zajímavé video z infowars.com, na kterém jistý moderátor pořadu o financích s klidnou tváří  Gaithnera hájí slovy „on není tak špatný… ne všichni jsou špatní, bavorští Illuminati, Trilaterální komise, Goldman Sachs a anglická královna, ne všichni ti musí být špatní“ (Cramer Says Bernanke, Geithner, Illuminati, Trilateral Commission, and Queen of England Are Great) :-). Proslýchá se, že v Bílém domě klesá vliv Goldman Sachs a pozici získává J P Morgan (přijetí plánu na regulování bank Paula Volckera) – prý to dává jakousi naději, protože druhá jmenovaná skupina svou není tak monstrózně amorální jako ta první…

O tomto klání titánů napsal Bob Chapman v investičním zpravodaji The International Forecaster:

Došlo k rozštěpení papírových sil Goldman Sachs a JP Morgan Chase. Pan Volcker reprezentuje zájmy Morganu. Obě strany jsou illuminati, ale strana Morganů je únavená chamtivostí a arogancí Goldmanů…  Ne že by JP Morgan Chase byly bez viny, mají svůj podíl na rabování a poškozování systému, ale ne  do tak vysoké míry, a ne tak arogantním způsobem jako ti druzí. Povolání Volckera je pokus o co největší  napravení škody.  Znamená to, že vliv Geithnera, Summerse, Rubina bude prozatím odložen, a tím i vliv Golgman. Bude pomalu a opatrně ze své pozice vyšachován… Washington potřebuje novou tvář Wall Streetu, ne tvář zločineckého kartelu.

Ekonom Petr Schiff o nových Obamových plánech na regulaci bank říka:

Prezident Obama opět zcela špatně chápe přčiny a krize a jejich řešení. Ve svém dnešním proslovu vysvětlil svůj plán na zvýšení regulací bank. Tvrdí, že finanční krize je způsobená bezohlednými spekulacemi hrabivých bankéřů. Co ale zapomíná uvést, je že toto chování je přímým důsledkem snadných půjček Federální rezervou a morálního hazardu, který vytvořily vládní regulátoři a věřitelé.

Ve snaze předejít další finanční krizi se prezident zaměřil spíš na symptomy, než na samotnou nemoc. Proto jeho pokus předejít příští finanční krizi je odsouzena k neúspěchu, protože špatná politika Fedu, která ke krizi vedla je ponechána a další, ještě ničivější se přidává. Současná politika Fedu je ještě bezohlednější, než ta předtím. Pokračování v podpoře úvěrového trhu a bailouty bankám vytváří ještě větší morální hazard a to ve výsledku vytváří více nafouknutou (leveraged) ekonomiku, která je více náchylná na zvýšení úrokových sazeb než kdy předtím.

Jediný způsob, jek předejít další finanční krizi by bylo kompletně změnit fiskální a monetární politiku, která vedla k této krizi a která vytváří nebezpečí další krize.

Na toto téma pohovořili Paul Jay a profesor ekonomie Gerald Epstein v sérii videí nazvané. Obama takes on Wall Street?. Epstein dokonce naznačuje, plán není dostatečný k tom, aby zabránil bankám být „too big to fail“.

Podle analytika Maxe Keisera lze propady na burze v posledních dnech přičíst schopnosti Goldman manipulovat trhy. Podle Keisera Goldman takto vydírá současnou administrativu, aby od plánu regulovat banky ustoupila. Údajně si přitom pomáhají zařízením, umožňujícím vysokorychlostní obchodování (high frequency trading algorithm), jež Keser sám pomáhal navrhovat.

r Bob Chapman wrote in his weekly investment newsletter The International Forecaster:

“A split has occurred between the paper forces of Goldman Sachs and JP Morgan Chase. Mr. Volcker represents Morgan interests. Both sides are Illuminists, but the Morgan side is tired of Goldman’s greed and arrogance. . . . Not that JP Morgan Chase was blameless, they did their looting and damage to the system as well, but not in the high handed arrogant way the others did. The recall of Volcker is an attempt to reverse the damage as much as possible. That means the influence of Geithner, Summers, Rubin, et al will be put on the back shelf at least for now, as will be the Goldman influence. It will be slowly and subtly phased out. . . . Washington needs a new face on Wall Street, not that of a criminal syndicate.”

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: