Skip to content

Terorizmus na evropské půdě – stručný přehled

06/02/2010

Od období studené války Washington Usámu bin Ládina vědomě podporoval a zároveň ho umístil na seznam nejhledanějších zločinců FBI jako nejnebezpečnějšího světového teroristu. Zatímco mudžahadýni bojují za Ameriku její válku na Balkáně a v bývalém Sovětském svazu, FBI – fungující jako americká policie – vede domácí válku s terorismem, a v některých směrech funguje nezávisle na CIA, která – od sovětsko-afghánské války – svými tajnými operacemi mezinárodní terorismus podporuje.

Je krutou ironií, že zatímco vina za teroristické útoky je sváděna na islámský džihád – který Bushova vláda líčí jako „hrozbu pro Ameriku“ – tytéž islámské organizace tvoří klíčový nástroj amerických vojensko-zpravodajských operací na Balkáně a v bývalém Sovětském svazu.

Po teroristických útocích v New Yorku a Washingtonu je třeba, aby pravda vyšla najevo a zabránilo se tak Bushově vládě a jejím partnerům v NATO pustit se do vojenského dobrodružství, které ohrožuje budoucnost lidstva.

Michel Chossudowsky: Kdo je Usáma bin Ládin?

Chci zde představit několik příkladů podezřelých okolností okolo „muslimských“, „anarchistických“ a podobných teroristických útoků, které se odehrály v Evropě v relativně dávné i nedávné době. Účelem článku není kompletně vyčerpat všechny detaly a okolnosti, které dané případy obklopují. Jde mi spíš o to, ukázat na ty souvislosti, které oficiální narativ masových médií jaksi přehlíží, nebo o nich účelově nemluví.  Jde o vysoce problematické události, které zásadním způsobem ovlivnily veřejné mínění Evropanů a které vedly buď k podpoře vojenských intervencí nebo ke zpřísnění vnitrostátních bezpečnostních opatření (budování policejního státu). V současné době je k této problematice třeba přistupovat se zvláštním zřetelem na oficiální narativ o teroristické skupině al Kaida, která údajně operuje v 50. různých zemích, které jsou často předmětem strategického zájmu největší světové velmoci– USA. Stačí připomenout, že al Kaida podporovala militantní separatistické skupiny v Kosovu předtím, než se Srbsko stalo cílem agresivní války NATO, že stojí za teroristickými útoky v Čečensku a v čínské provincii Xinjiang, což vede k napětí v zemích jako je Rusko a Čína – obě jsou Pentagonem viděny jako potenciální nepřítel v budoucím válečném konfliktu. Indonézie – země ohnisek blízkovýchodního konfliktu velice vzdálená, navíc ležící v relativně stabilní oblasti, byla také terčem útoků al Kaidy (ohledně kontroverzí kolem těchto útoku čti: https://srsen.wordpress.com/2009/10/01/psyops-indonezie). Jsou-li zmíněné případy skutečnými „false flag“ operacemi, nebo operacemi tajných služeb, jsou pak prováděny za různými účely – může se jednat o destabilizaci země, což by pro danou zemi mohlo znamenat důvod k vojenskému konfliktu (casus belli), nebo jde o tzv. „strategy of tention“ – vytváření obrazu vnějšího nepřítele, který manipuluje veřejnost k podpoře vojenských akcí či zavedení různých bezpečnostních opatření, včetně těch, které zasahují do soukromí občanů. Podívejme se tedy na případy, které nejvíce ovlivňují náš každodenní život:

Případ teroristy z Lockerbie:

Nedávno server iHned.cz  v článku Atentátník z Lockerbie měl na švýcarském kontě miliony informoval o novém důkazu, který má vyvrátit tvrzení teroristy Midžrahího, který se vidí jako „nastrčený obětní beránek“. Jedná se o částku 1,8 milionu liber, kterou vyšetřovatelé našli na údajném Midžráhího švícarském kontu – bohužel až v roce 2009, několik let po Midžráhího rozsudku a následném předčasném propuštění (!). Jeden agent FBI komentoval „nález“ slovy: „Je nešťastné, že se to nemohlo probrat už během soudu, protože věřím, že by to podkopalo jeho tvrzení, že nebyl libyjským agentem. Kdo jiný než vláda si může dovolit nechat tolik peněz jen tak ležet na účtu.“- jaký druh důkazu se zde prezentuje? Přísně vzato by ty peníze mohl poslat kdokoliv (třeba FBI). Další otázkou je, jaké byly důkazy proti Midžráhímu, když ten, který má dokázat jeho vinu, je prezentován roky po skončení soudního procesu. Podle skotského deníku  The Herald of Glasgow měly vyšetřovatelé v rukou dokument, týkající se dodání časovače MST – 13, který ale byl obhajobě zamítnut, což naznačuje možnost „špatého soudního výkonu“. Jeden z vyšetřovatelů naznačuje, že hlavní důkaz, konkrétně časovač rouzbušky, který  měl Mindžráhi s bombou nainstalovat do letadla, byly podstrčeny západními tajnými službami. Přiznání, které učinila Lybie tedy mohlo být učiněno kvůli sankcím, které byly zrušeny po Midžráhího přiznání v roce 2003.

Kontroverze kolem madridského bombardování 3/11:

Podle Mathieu Miquela je toto téma ve Španělsku předmětem rozporu dokonc na mezi největším pravicovým (El Mundo) a levicovým (El Pais) deníkem. El Mundo vidí „islamistickou“ verzi jednoduše jako policejní „set-up“.
Španělský novinář Luis del Pino ve své knize „Lži o 3/11” tvrdí, že důkazy, které mají dokazovat odpovědnost al-Kaidy jsou podvod. Prvním je auto Škoda Fabia, které stálo nedaleko místa atentátu v Alcalá a kterým měli přijet teroristé – toto auto však podle del Pina patřilo tajným službám. Druhou podezřelou okolností je náhlý objev „zavazadla z Vallacas“ , který se objevil až poté, co bylo místo zabezpečeno a prohledáno cvičenými psi. Důvod toho, že nedošlo k výbuchu, bylo podle oficiální verze ten, že k rozbušce nebyl zapojen dát, což při „profesionalitě“ provedení atentátů působí dost neuvěřitelně. S důkazy z místa atentátu bylo několikrát neoprávněně manipulováno. Třetí záhada se týká útěku sedmi „atentátníků“ a jejich sebevraždy v obklíčeném hotel, kdy útočníci odpálili bombu údajně stejnou jako ve vlacích. Po výbuchu po nich podle del Pina „nezůstala žádná krev na zdech“. Nebyla provedena autopsie těl, což je v rozporu s legálními procedurami (při každé násilné smrti musí být provedena autopsie).

Vyšetřování londýnského atentátu „7/7“:

Vyšetřování je zahaleno naprostým tajemstvím – kromě „oficiálních“ fotografií  nebyly  zveřejněny žádné záznamy z kamer, na kterých by bylo možné teroristy vidět. Policie by měla mít údajné atentátníky na záběrech z několika různých kamer. Scotland Yard neuveřejnil informace o druhu výbušniny, která byla použitá. Na oprávněné otázky ohledně záběrů z kamerového systému, typu použité výbušniny či ohledně diskrepancí v oficiální verzi oficiální místa odpovídají mlčením. Jelikož na rozdíl od 9/11 není problematika atentátů v  Londýně příliš známá, odkazuji čtenáře na dokumentární film Ludicrous Diversion.

Zavraždění Alda Mora a operace Gladio:

Server ihned.cz nedávno publikoval článek Policie: StB se mohla podílet na vraždě italského premiéra), který rozvádí teorii, že za smrtí italského politika Alda Mora byla československá Stb. Kdyby se tato informace potvrdila, znamenalo by to, že Sovětský svaz sponzoroval levicové skupiny na západě a podporoval je teroristických útocích, aby  je destabilizoval. Kolem smrti Mora je dodnes spoustu kontroverzí, parlamentární vyšetřování k žádným závěrům nedošlo. Vypadá to, že před sebou máme propletenou síť tajných operací CIA (Operazione Gladio), teroristických pravicových skupin (Ordine Nuovo), které se podle všeho podíleli i na  pumových útocích, zednářských lóží (tehdy oficiálně zakázané lože P2). Steve Pieczenik, který byl členem U.S. State Department byl poslán prezidentem Jimmy Carterem jako „psychologický expert“ aby spolupraceval s krizovým štábem ministra vnitra Francesca Cossigi, poskytl rozhovor v dokumentárním filmu z roku 2006  Les derniers jours d’Aldo Moro (Poslední dny Alda Mora) Emmanuela Amara, ve kterém řekl: „Museli jsme obětovat Mora, abychom stabilizovali Itálii“. Dodal, že USA „instrumentalizovaly“ Rudé brigády, a že k rozhodnutí ho zabít došlo během čtyř týdnů Morova zatčení, ve kterém začal vyzrazovat státní tajemství – údajně o operaci Gladio. Ministr Cossiga přiznal, že „krizový štáb“ zfalšoval prohlášení, které měly vydat Rudé brigády o Morově smrti (zdroj: Sacrifice Aldo Moro to maintain the stability of Italy‎). Kdyby za celou akcí byla KGB či STB, která „instrumentalizovala“ Rudé brigády, proč by mělo podle vyšetřování vyjít najevo, že za únosy a útoky byla nakonec fašistická skupina Ordine Nuovo, což popírá oficiální narativ? Navíc výpověď Steve Pieczenika a další autoritativní výpovědi mluví zcela jasně – jasno nemá pouze oficiální vyšetřovací komise.  Svědectví člena Ordine Nuovo, které se k teroristickým útokům v Itálii hlásí, prohlášení vyšetřovatelů a dalších osob zapletených do případu nalenete zde:  Youtube – 5 částí
Zajímavou přednášku mladého historika Daniela Gansera o tajných armádách NATO najdete zde.

Závěr:

Netransparentnost, zpolitizování a manipulace vyšetřovaní a soudních procesů jednotlivých případů, které stály životy mnoha jedinců, vede k závažným otázkám: Muže být Evropa více ohrožená vlastními institucemi, než vnějším nepřítelem, nebo dokonce  víc, než plíživým nebezpečím teroristických útoků, které na první pohled šokují zákeřnosí a nevypočitatelností? Není nám naše členství v NATO na škodu, zvlášť kdyby nás zavazovalo po boku USA, vzhledem k jeho vedoucí roli v této organizaci, vést agresivní války proti nepříteli, kterého jsme sami vytvořili (čímž jednoznačně vznikají skuteční nepřátelé)? Není třeba hledat způsob jako přivést tajné služby pod kontrolu volených zástupců, zvlášť v případech, kde nehrozí únik informací a tím vměšování do jejich práce? Jakou roli dnes hrají média, proklamovaní hlídači demokracie, když se v nich o problémech píše a mluví ploše, bez širšího historického kontextu a až na malé výjimky jednostranně, přehlížejíc fakta, kdy výsledná zpráva jen uhlazená a bezproblémová verze, která občany chlácholivě přesvědčuje v tom, že všechno je tak, jak má být – že se Velký bratr o vše postará? Je v obecném zájmu, aby se o těchto problémech diskutovalo a publikovalo. Alternativní média musí tlačit na média středního proudu, aby upustily od vědomé či nevědomé autocenzury.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: