Skip to content

Hillary Clintonová se hlásí k odkazu malhusiánské rasistky Margaret Sangerové

05/03/2010

Občanský institut

Margaret Sanger (1879-1966). Sama sebe označuje jako osvícenou osobu, která chce pomáhat chudým; ve svých spisech mísí feminismus, novomalthusiánství a eugenismus a své argumenty rozvíjí různě podle toho, jaké publikum oslovuje. Pokud jde o ženy, vyslovuje se pro jejich přístup k antikoncepci, aby svou sexualitu mohly žít svobodně a mít ze sexuální rozkoše potěšení jako muži. V projevech k chudým společenským vrstvám popisuje s působivými detaily jejich ubohé životní podmínky a prohlašuje, že zbavit se bídy jim umožní pouze kontrola porodnosti. Na adresu „elit“ prohlašuje, že cestou k zlepšování rasy je přístup méně zdravých jedinců k antikoncepci.
Vzdělané vrstvy mají méně dětí než nižší třídy, než chudí, než duševně méněcenní. Je naléhavě třeba všechny tyto bytosti odrazovat od toho, aby přiváděly na svět děti. K tomu ještě Margaret Sanger ve své knize Le pivot de la civilisation [Pilíř civilizace] výslovně říká, že dobročinnost je krutá, protože umožňuje chudým a nevzdělaným dětem přežít a pak plodit další potomky. Třebaže je totiž dětská úmrtnost mezi chudými značně vysoká, mnoho jejich dětí může žít díky dobročinným aktivitám. Pravou dobročinností je naučit chudé antikoncepci.
Podle Margaret Sanger je nutno jednat, nemají-li zítra všichni tito chudí a degenerovaní tvořit většinu americké populace. Na mezinárodní úrovni hrozí nebezpečí, že svět zaplaví jiné rasy než rasa bílá, západní, anglosaská. V jednom projevu z r. 1920 Margaret Sanger jasně říká, že není možné požadovat od jiných ras, aby snížily svou míru porodnosti, je-li míra porodnosti v anglosaských zemích vysoká. Je třeba dát příklad, a přitom ve všech těchto zemích propagovat kontrolu porodnosti, aby se jejich natalita snižovala až na úroveň civilizovaných zemí.
Margaret Sanger rozvine mezinárodní kampaň. Myšlenka, že svět hrozí zaplavit jiné rasy než rasa bílá, západní, anglosaská, se šíří. V průběhu 20. století postupně sílí hlasy o novém nebezpečí: o demografickém růstu rozvojových zemí. Bílým hrozí, že se stanou menšinou. Zdá se, že je nezbytná kontrola porodnosti chudých jak v západních zemích, tak ve Třetím světě, má-li se zabránit hladu a podvýživě. Tomu byly věnovány mezinárodní konference od doby před druhou světovou válkou.
Je absolutně nutné najít účinnou antikoncepci. R. 1950 se Margaret Sanger setkává s doktorem Pincusem a žádá ho, aby vytvořil nový antikoncepční prostředek. Bude to antikoncepční pilulka.
V roce 1945 byla založena Organizace spojených národů. Tento mladý útvar byl ihned vnímán jako orgán, který může v kontrole porodnosti hrát ústřední roli.
Jedna rodina z USA sehraje při tomto zapojení OSN do kontroly porodnosti významnou úlohu: rodina Rockefellerů. Již od r. 1913 financovala Rockefellerova nadace výzkum zaměřený na kontrolu porodnosti. Tato nadace bude investovat obrovské sumy, aby omezovala vzrůst chudé populace. Jelikož bohaté země mají ukazovat příklad zemím chudým, rozvíjí se boj proti zvětšování populace ve světovém měřítku.

Sanger & KKK

Podobné příspěvky:

VIDEO: Potrat ano, ale košer

VIDEO: Sumarizace historie eugeniky a její součané varianty

Vědecká manipulace reality (citáty z kihy Bertranda Russella)

Citáty o životním prostředí, depopulaci a novém světovém řádu

Citáty o konspiraci a Novém světovém řádu

VIDEO: Agenda 21

Ted Turner (člen Římského klubu): “v budoucnosti se budeme žrát navzájem”

VIDEO: citáty o eugenice a depopulaci

VIDEO: Agenda 21 & The Club of Rome

Reklamy
komentáře 4 leave one →
 1. Sanger nebyla rasistkou permalink
  15/05/2010 01:47

  O M.S. jsem už napsala dvě práce a mohu říci, že „pouze“ věřila v negativní eugeniku, čili sterilizace nevhodných. S americkým eugenickým hnutím spolupracovala, protože potřebovala spojence a sponzory v prosazování antikoncepce. V té době byla eugenika populární a měla velký vliv, americkými sterilizačními zákony se dokonce isnpirovali nacisté.
  Nikde v jejích projevech, dopisech a knihách není důkaz o tom, že byla rasistkou. Je tu pouze sporný dopis Clarenci Gambleovi. Zde je známá věta, která je vytrhávána z kontextu: „We do not want word to get out that we want to exterminate the Negro population“. Celý obsah dopisu je sporný, nelze z něho usoudit, co tím M.S. přesně myslela.
  A KKK? Sanger přednášela o antikoncepci komukoliv, přijala tedy pozvání ženské větve KKK v Silver Lake. Žádná spolupráce se s KKK nekonala. Je třeba si také uvědomit, že rasismus byl v té době tolerován, takže účast na schůzce nebyla žádné společenské faux pas.

  • MKe permalink*
   15/05/2010 02:04

   O Rockefellerech se také říká, že jsou to pouze filantropové, přitom v minulosti financovali výzkum eugeniky v nacistickém Německu. MS nacisty odsoudila, o tom jsem slyšel. Nebylo to však spíš kvůli antisemitizmu, než kvůli rasizmu obecně? Nemůžete poslat link na celý obsah dopisu? Ať je to s tím dopisem jakkoli, „we want exterminate the negro population“ je přinejmenším dost závažné tvrzení.

  • MKe permalink*
   15/05/2010 02:08

   http://vpravo.blog.cz/0904/hillary-clinton-vybit-menecenne

   „The most merciful thing that the large family does to one of its infant members is to kill it.“ (Margaret Sanger, The Woman Rebel)

Trackbacks

 1. Bill Gates přiznal: Vakcíny mají snížit populaci « Sociologická trafika

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: