Přejít k obsahu webu

Esesák učitelem dalajlámy – Mýtus zvaný horolezec Harrer

12/03/2010

Poté, co Britové v roce 1904 okupovali Tibet a plundrovali tam kláštery, se tam etablovali Američané (operace CIA s krycím jménem Tolstoy). Povstání začalo v okrajových zónách, byla to obyčejná partyzánská válka, při které Tibeťani vyzbrojení USA odpalovaly mosty apod. , nejednalo se o žádné velké lidové povstání – partyzánská válka proti PRC probíhala několik let, zahynulo při ní mnoho Tibeťanů. Dala Lama nebyl jediným vládcem Tibetu, byl zde i „nejsvětější“ Panchen Lama – ten taky s komunisty podepsal Sedmnáctibodovou dohodu (nejspíš tím odstranil konkurenci…). „Vládu“ v exilu platila po léta CIA, což přiznal i Dalai Lama. Za doby kulturní revoluce dala centrální vláda chránit palác Potala a další kláštery před Rudými gardami tibetských studentů (Zhou Enlai tam měl donedávna pamětní desku), kteří tibetskou opresivní teokracii (jako potomci nevolníků) z duše nenáviděli… Dalai Lama, člověk který píše knihy s názvem „Business a buddhizmus“ a který zakázal velkou buddhistickou sektu (Dorje Shugden controversy), nemístně obviňuje Číňany z úmyslů zničit buddhismus.

 • Z indické internace, kde byl (Harrer) ubytován společně s fanatickými stoupenci Hitlera, se mu v září 1944 po pátém pokusu podařilo uprchnout  s jedním kamarádem. Následoval pak dvacet jedna měsíců trvající útěk, který po dvou tisících kilometrech zakončil v Tibetu. Zde v létech 1946 až 1951 byl vychovatelem a poradcem mladého dalajlamy. Jaké politicky zabarvené názory mu předával, nebylo nikdy zveřejněno a těžko se to již dozvíme. V roce 1982 se Harrer jako Rakušan vrátil ještě jednou do Tibetu a rok poté navštívil Bhutan. Až do konce života trvalo jeho přátelství s 14.  dalajlamou Tendzinem Gjamccho, který jej navštívil dvakrát v Rakousku k osmdesátým a devadesátým  narozeninám. Nezávisle na tom dodnes existují „vědci“, kteří obhajují teorie „dutých a ledových světů“ a z toho plynoucích teorií.
 • Pozornost (nacistů) se přitom soustředila především na oblast Tibetu nejen jako předpokládané kolébky arijských nadlidí, ale pro obdiv tamního náboženského systému. Říšský vedoucí SS Heinrich Himmler, který stejně tak jako Hitler, Goering a další nacističtí předáci se zajímal o okultní vědy, prohlásil, že „obdivuje moudrost indických zakladatelů náboženství“.. Sympatické mu bylo především kastovnictví v indické společnosti a ubezpečoval se tím o správnosti  nastoupené cesty vůči židovstvu. V roce 1936 byla založena „Německá himálajská nadace“, která se stala důležitým nacistickým propagandistickým nástrojem, a to nejen pro organizování spekulativních expedicí. Měla popularizovat sportovní zařízení pro nastávající válku a zajímat se o údajné „germánské kořeny“ horského národa Hunzukuc v Himálajích.
 • Další expedici měl Harrer vést zřejmě po domluvě se svým jmenovcem Himlerem.  Ve své biografii to sice odmítá s poukazem, že pět tisíc marek na její provedení obdržel od štýrské vlády, která však v této době po anšlusu vůbec neexistovala. Zřejmě šlo o peníze ze stranické župní pokladny  NSDAP. Později Harrer hovořil, že šlo o „německo-rakouskou expedici“, ale ve skutečnosti se na ní podíleli dva členové nacistické strany  z Východní Marky, jak bylo Rakousko přejmenováno. Výpravě řízené Německou Himálajskou nadací se  nepodařilo dosáhnout Nanga Parbatu  a na zpáteční cestě byla zaskočena vypuknutím druhé světové války a v září 1939  v Karáčí Brity zatčena.
 • O to (kořeny  „germánského nadčlověka“) se snažila začátkem dvacátých let minulého století německá tajná společnost Thule, pojmenovaná  podle zániku „nordické zaniklé kultury Atlantidy“, která se pak začlenila do založené nacistické NSDAP. Zde měl žít kmen obrovitých nadlidí, kteří byli spojeni svými magickými silami s kosmem. Ovládli tak psychickou i technickou energii, která daleko překonávala znalosti dvacátého století. Část těchto vědomostí se měla nacházet v Tibetu , kde přežívají ještě někteří „nadlidé“, kteří  se zachránili po zničení Atlantidy. Protože podle názoru členů tajné společnosti Německo po prvé světové válce, ve které bylo poraženo,  stálo na pokraji  zániku, je jeho vzestup závislý na nové nordicko-atlantské rase. Přijde nový mesiáš, který touto správnou  cestou povede  německý národ. Na těchto základech vznikla nacistická pavěda, podporovaná především SS, která kromě „duté Země“ propagovala i mystickou „glaciální kosmologii“. Šlo zde o podivnou směs nordické mytologie a představ o věčném boji principu ledu , ze kterého měl být Měsíc, Slunce, planety i Mléčná dráha a na druhé straně ohně. Tuto teorii prosazoval rakouský inženýr Hanns Hörbiger, mimochodem syn proslulého herce stejného jména, který tuto nebeskou mechaniku „intuitivně“ objevil.
 • Celý článek: Esesák učitelem dalajlámy

  Zanechat odpověď

  Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

  Logo WordPress.com

  Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

  Google photo

  Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

  Twitter picture

  Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

  Facebook photo

  Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

  Připojování k %s

  %d blogerům se to líbí: