Skip to content

Deset hlavních důvodů, proč východní Jeruzalém nepatří Izraeli

31/03/2010

Juan Cole

blisty.cz

Zde jsou důkazy toho, v čem se Netanjahu (pozn. prohlásil, že židé před 3000 lety postavili Jeruzalém) zásadně mýlí a proč mu východní Jeruzalém nepatří.

  • 1.Podle mezinárodního práva je východní Jeruzalém jako součást Západního břehu okupovaným územím, který Izrael jednostranně začlenil do svého jeruzalémského správního obvodu. Podle Čtvrté Ženevské úmluvy o ochraně civilních osob za války z r. 1949 a Haagských směrnic z r. 1907 je okupačním silám zakázáno zasahovat do života okupovaných a přesídlovat na okupovaná území své obyvatelstvo. Izraelské vyhánění Palestinců z jejich domovů ve východním Jeruzalémě, zabírání jejich majetku a osídlování palestinské půdy židovskými osadníky je hrubým porušením mezinárodního práva. Tvrzení Izraelců, že vlastně Palestince neokupují, protože Palestinci nemají svůj vlastní stát, je kruté a tautologické. Je absurdní, když argumentují tím, že stavějí na prázdném území. Můj dvorek je prázdný, ale to ještě nedává Netanjahovi právo, aby na něm postavil činžovní dům.
  • 2.Oproti Netanjahovým tvrzením je pravda taková, že dosavadní izraelské vlády nebyly ohledně východního Jeruzaléma a Západního břehu zajedno. Galiliho plán na osídlení Západního břehu byl přijat až v r. 1973. Ministerský předseda Jicchak Rabin se při mírových dohodách v Oslo zavázal, že se Izrael stáhne z palestinských území a umožní Palestincům vytvořit samostatný stát, za což byl zabit izraelskou ultrapravicí (která nyní podporuje Netanjahův kabinet). V r. 2000 potvrdil izraelský premiér Ehud Barak, že ústně přislíbil, že Palestinci mohou dostat zpět téměř celý Západní břeh a že může dojít k dohodě o východním Jeruzalému jako o budoucím hlavním městě palestinského státu. Netanjahu se snaží vytvářet dojem, že ultrapravicovou politiku Likudu ohledně východního Jeruzaléma a Západního břehu sdílely všechny předchozí vlády, ale to jednoduše není pravda.
  • 3.Romantický nacionalismu mluví o „národu“ jako o věčném a majícím věčný vztah ke konkrétní částí země. Tento druh myšlení je fantaskní a mytologický. Národy se utváří a mění a někdy i zanikají, protože jejich potomci opouští víru, příslušnost a jazyk. Jejich příslušníci se pohybují všude kolem a od dob, kdy mnohé skupiny obývaly různé části země, nejsou přednostně svázáni s žádnou z nich. Jeruzalém nebyl založen Židy, tj. stoupenci židovské víry. Byl založen mezi lety 3000 až 2600 př.n.l. západosemitskými národy nebo možná Kanaánskými, společnými předky Palestinců, Libanonců, mnoha Syřanů, Jordánců a mnoha Židů. Když byl Jeruzalém založen, samotní Židé ještě neexistovali.

(celý článek: Deset hlavních důvodů, proč východní Jeruzalém nepatří Izraeli)

Podobné příspěvky:

Dr. Alan Sabrosky, bývalý ředitel US Army War College: Americká armáda ví, že MOSSAD a zrádcové v americké vládě stali za 11-9

Fundované konspirativní dějiny židovské Evropy

Biden a osady – ani jarmulka nepomohla

NOT So Cool Facts About Israel

VIDEO: Skutečný příběh invaze Gazy – svévolná agrese vůči civilnímu obyvatelstvu

VIDEO: Co se děje v Izraeli

AUDIO: M. Chossudowsky o okupaci Gazy

VIDEO: Izrael – okupace na dálkové ovládání

Právo Izraele existovat – Co mu dává legitimitu?

Průzkum: 53% Izraelců chce etnickou čistku – přesunutí Palestinců z Gazy do sousedních zemí

Dámy a pánové – izraelská lobby v USA (dokumentární film o AIPAC)

Norman Finkelstein: USA a Izrael zneužívají holocaust

Argumenty Dr. Finkelsteina

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: