Skip to content

Šéf Evropské centrální banky volá po světové vládě

03/05/2010

– Proslov Prezidenta Evropské banky nazvaný Global Governance Today, který přednesl na konferenci Council on Foreign Relations (nejvlivnější organizace v USA) , kde volá po světové vládě řízené Bankou pro mezinárodní investice

– o Bance pro mezinárodní platby

Úryvek z článku Ellen Brown, který pojednává o „centrální bance všech centrálních bank“ BIS (Bank for International Settlements). Ten cituje z knihy Tragedy and Hope harvardského profesora Carrolla Quigleyho, který je znám jako mentor Billa Clintona.  Pro ty, kdo lačníte po informacích o Qigleyho práci – můžete si poslechnout 58. epizodu Corbett Reportu nazvanou Meet Carroll Quigley: [Download MP3]

V knize Tragédie a naděje: historie světa v naší době (1966) ukázal dr. Carroll Quigley, jakou klíčovou roli hrála BIS v globálních financích za scénou. Dr. Quigley byl profesorem historie na univerzitě v Georgetownu a byl také mentorem prezidenta Billa Clintona. Byl rovněž mužem „ve vnitřním kruhu“, vychovaným mocnou klikou, kterou nazýval „mezinárodní bankéři“. Jeho důvěryhodnost zvýšila skutečnost, že s touto skupinou sympatizoval. Napsal:

Vím, jak ta síť pracuje, studoval jsem ji po dvacet let a měl jsem možnost po dva roky v šedesátých létech studovat jejich vnitřní účty, dokumenty a tajné záznamy. Nemám averzi vůči nim nebo jejich cílům, neboť jsem většinu svého života strávil v jejich blízkosti a poznal mnoho jejich nástrojů… V obecné rovině je mezi námi nesoulad v tom, že oni chtějí zůstat za scénou a neviditelní, kdežto já si myslím, že jejich role v historii je natolik důležitá, že by se o nich mělo vědět.

O mezinárodní bankovní síti Quigley napsal:

Síly finančního kapitálu mají další, dalekosáhlý plán, nic menšího než vytvořit světový systém finanční kontroly v soukromých rukou, který by byl schopen dominovat politickým systémům každého státu a ekonomiky celého světa. Tento systém má být ovládán ve feudálním stylu centrálními bankami světa jednajícími ve shodě, formou tajných smluv uzavíraných na častých soukromých schůzkách a konferencích. Vrcholem tohoto systému má být Bank for International Settlements (BIS) v Basileji ve Švýcarsku, soukromá banka vlastněná a řízená světovými centrálními bankami, které samy o sobě jsou soukromé korporace.

Klíčem k úspěchu je podle toho, co říká Quigley, předpoklad, že by bylo mezinárodním bankéřům umožněno kontrolovat a manipulovat s měnovým systémem státu, zatímco by ponechávali zdání, že navenek je tento systém ovládán vládou příslušného státu. Toto řešení je opakováním často citovaného výroku německého patriarchy, zakladatele nejmocnější bankovní dynastie světa, Amschela Bauera Rothschilda, který v roce 1791 řekl:
„Dovolte mi vydávat a kontrolovat měnu země a nebude mne zajímat, kdo dělá zákony.“

– více Quigleiho výroků

Související příspěvky:

Bloomerg: Za neprůhlednými bailouty AIG byla tajná skupina bankéřů

Federální rezerva – kreatura z Jekyllova ostrova

VIDEO: Monopoly Men – zločinný FED (Federal Reserve Fraud)

Citáty o konspiraci a Novém světovém řádu

Globální oligarchie a Nový světový řád (vlastními slovy)

Neviditelné impérium: definice Nového světového řádu

Kolaps finančního systému je nevyhnutelný

VIDEO: Ron Paul: Federální rezerva manipulovala Watergate a financovala Sadama Husseina

Recenze: Ron Paul – End the Fed

Fed dal americkým bankám přístup k 23 bilionům dolarům, ne 700 miliardám!

Je Evropa zednářskou obediencí?

VIDEO: Dolar bude kompletně zničen – Globální měna, Nový světový řád

Van Rompuy: rok 2009 je počátkem globální vlády

TIMES ONLINE: Herman Van Rompuy, kandidát na presidenta EU, adresuje zasedání Bilderberg

Reklamy
komentáře 3 leave one →
 1. 28/05/2010 21:01

  If I had a quarter for every time I came to srsen.wordpress.com! Incredible post.

 2. 01/06/2010 07:21

  srsen.wordpress.com’s done it once again! Amazing article!

  • MKe permalink*
   01/06/2010 14:02

   gee, THX for the compliments :-). I´m happy for all visitors fom abroad, even if i try to post everything in czech, but there is no shortage of videos in english on my blog, so visit regularly.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: