Skip to content

Reklama na Radu pro mezinárodní vztahy (CFR)

15/05/2010

Podlé této „reklamy“ je CFR moc príma organizací:

Prohlášení o Radě pro mezinárodní vztahy:

Carroll Qigley , profesor historie na Georgetown University, prohlásil: „Rada pro mezinárodní vztahy (CFR) je americkou větví společnosti, která vznikla v Británii, a která věří, že by hranice národu měly být rozpuštěny a měla by být zavedena vláda nad celým světem.“

Profesor Carroll Qigley charakterizoval CFR jako “ …skupinu pracující v zájmu J.P. Morgan & Co. spolu s velmi úzkou americkou skupinou „kulatého stolu““

Admirál Chester Ward, který byl  přes deset let členem CFR a stal se jedním z jejich nejostřejších kritiků, odhalil ve své knize z roku 1975 nazvané „Kissinger na gauči“: „Nejmocnější sdružení těchto elitářských skupin mají jediný cíl: chtějí docílit, aby se USA  vzdaly své suverenity a mezinárodní nezávislosti.“ (pozn. jako v případě neúspěšného pokusu vytvořit Severoamerickou unii s jednotnou měnou „amero“)

podle článku Garyho Allena vydaného v American Opinion v říjnu 1972 byli zakládájícími členy CFR: „… takoví potentáti mezinárodního bankovnictví jako je J.P. Morgan, John D. Rockefeller, Paul Warburg, Otto Kahna a Jacob Schiff… stejná skupina lidí, která stála za založením Federální rezervy (FED).“

Z článku Williama Blase The Council on Foreign Relations (CFR) and The New World Order:

Od roku 1934 skoro každý státní sekretář spojených států byl členem Rady pro mezinárodní vztahy a VŠICHNI ministři obrany, od Henryho L. Stimsona po Richarda Cheneyho.

CIA byla pod kontrolou CFR skoro nepřetržitě od svého založení, počínaje Allenem Dullesem, zakládajícího člena CFR a bratr státního sekretáře pod prezidentem Eisenhowerem Johna Fostera Dullese. Allen Dulles byl na pařížské mírové konferenci, vztoupil do CFR v roce 1926 a později se stal jeho prezidentem.

Členové CFR, kreří kandidovali na prezidenta USA byly George McGovern, Walter Mondale, Edmund Muskie, John Anderson a Lloyd Bentsen. V roce 1976 jsme měli Jimmiho Cartera, který byl členem Trilaterální komise vytvořené Davidem Rockefellerem a člena CFR Zbigniewa Brzezinskiho, kteří měli za cíl více propojit ekonomiky Japonska, Evropy a USA, aby „…management globální ekonomiky… (byl) jemnou  a mírumilovnou evolucí globálního systému.“ Rovněž jsme měli (ačkoli jeho jméno záhadně zmizelo  z listiny členů CFR v roce 79) ředitele CFR (1977-79) George Bushe a v neposlední řadě člena CFR Billa Clintona.

CFR tvrdí, že „přijímá mnohé pohledy, neprosazuje žádné“, a že „nemá žádné vazby na vládu USA“. Žádné vazby pokud nepočítáme „Člen koncilu byl zvolen prezidentem USA… tucty kolegů z koncilu byly povoláni do služby v ministerských radách“, jak sami popisují v „Foreign Affairs“ (publikace CFR), spolu s mnoha členy kongresu, nejvyššího soudu, Federální rezervy a dalších federální byrokraty… Oni nemají pouze „vazby“ s vládou, oni JSOU vláda.

Vliv CFR na média:

Richard Cheney cynicky přiznává, že tajil členství v CFR před svými voliči:

Další zajímavosti:

Členové Rady pro mezinárodní vztahy (CFR) (korporace, osobnosti z médií, akademici, politici, celebrity)

Existuje česká NGO nazvaná Rada pro mezinárodní vztahy,
jestli má nějaké oficiální vazby na CFR se mi nepodařilo zjistit. Jejími zahraničními čestnými členy však jsou: Zbigniew Brzezinski, politik; Barber Conable, bývalý prezident Světové banky; Henry Kissinger, bývalý státní tajemník USA atd. (členka CFR Albraightová se někde ztratila…).

Reklamy
komentáře 3 leave one →
 1. 18/09/2011 14:37

  Ahoj…. ach jak mě štve že to nezdrojuješ… Píšu teď diplomku a ne a ne některé citáty dohledat…. Vitek (Reformy.cz)

  • SocTraf permalink*
   18/09/2011 22:50

   momentálně sám nevím odkud to mám, takže s tím nemůžu poradit. Možná bych zkusil prosacanovat Quigleyho Tragedy and Hope. Přeji hodně úspěchu s diplomkou. Určitě je motivující psát něco tak nekonformního.

Trackbacks

 1. Miluj své služebnictví « Sociologická trafika

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: