Skip to content

Hudrující Havel

19/05/2010

– není divu, že našeho humanitárního dobráka naverboval Římský klub:  http://www.clubofrome.org/eng/people/honorary_members.asp, kde schůzuje s globalisty typu Gorbačov, Al Gore, J. D. Rockeffeller atd., jejichž agendou není nic jiného než „nový světový řád“, nebo „světová vláda“ (global governance). Nejsou to lidé příliš naklonění lidské svobodě, ba ani jejich samotné existenci. Tady je pár příkladů jejich vznešených myšlenek a vizí:

Všechna tato nebezpečí jsou zapříčiněné lidskou činností a pouze změnou hodnot a životních postojů lze tento problém překonat. Skutečný nepřítel je lidstvo.
– Club of Rome, The First Global Revolution

Planeta má rakovinu a tou rakovinu je člověk.
– Club of Rome, Mankind at the Turning Point

…ideální velikost populace na planetě je přes 500 milionů, ale méně než 1 miliarda.
– Club of Rome, Goals for Mankind

Není kolaps industriální civilizace jediná naděje pro tuto planetu? Není naší odpovědností tomuto napomoct?
– Maurice Strong, člen Římského klubu

Ještěže probíhající ekonomická krize, která vede k rozkladu Západu,  zastaví stavbu těch škaredých skladů za Prahou, říká si asi mr. Havel. Zajisté spolu s kolegou J. D. Rockefellerem počítá s tím že:

„Jsme na pokraji globální transformace. Vše co nyní potřebujeme je ta správná krize velkého rozsahu, a potom národy přijmou nový světový řád.“ – J. D. Rockefeller, při zasedání OSN v roce 1994

(Další doporučené čtení: http://www.euportal.cz/Articles/5989-kdo-stoji-za-podvodem-s-globalnim-oteplovanim-.aspx).

Zde ještě citát pro ty, kteří sdílí mé přesvědčení, že hesla jako „nový světový řád“ nejsou vypouštěna z úst leaderů  tohoto světa (od Hitlera po Obamu) bezúčelně, náhodou či nesystematicky:

“ Moderní filozof kdysi prohlásil: “pouze Bůh nás zachrání” – ano, jediná skutečná naděje dnešního člověka je obnovení jistoty, že jsme zakořenění v zemi a zároveň v kosmu.  Toto vědomí nám dává možnost sebe-transcendence. Politikové na mezinárodních fórech  můžou tisíckrát opakovat, že základ nového světového řádu je musí být univerzální respekt pro lidská práva, ale to nebude  znamenat nic, pokud tento imperativ nebude kořenit v našem respektu k Bytí, k zázraku univerza, k zázraku přírody a k zázraku naší vlastní existence. Pouze ten, kdo se oddává autoritě univerzálního řádu a stvoření, kdo si cení práva být jeho součástí, může upřímně cenit sebe a svých bližních a tím i respektovat jejich práva.”
– Václav Havel, přednáška nazvaná ‘The Need for Transcendence in the Postmodern World,’  1994, Independence Hall, Philadelphia

 

ach ten příslovečný humanizmus...

 


Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: