Skip to content

Karel Schwarzenberg věděl, že Kosovská osvobozenecká armáda byla teroristickou organizací

24/05/2010

Jakýsi popis rozhovoru s K S, který vyšel v Literárních novinách. Dává zajímavý vhled do myšlení (nejen) naší politické elity. Rozhodně stojí za přečtení. Občas rozhovor vyznívá jako špatný vtip.

czechfreepress.cz

Předposlední dubnový den si k nám U Dělového Kříže předvolebně přisedl senátor Karel Schwarzenberg, vůdce nové pravicové strany TOP 09, a co že prý bychom od něj chtěli slyšet. Jako členové občanského sdružení Přátelé Srbů na Kosovu jsme se ho proto logicky zeptali, co ho vedlo k uznání jednostranně vyhlášeného albánského Kosova.

Hned na úvod jsme připomněli, že Kosovo odmítly uznat nejen Slovensko, Rumunsko, Řecko, Kypr a Vatikán, ale i Španělsko, o velkých státech jako je Rusko, Čína či Indie nemluvě. Tak proč Česká republika?!

Pan Schwarzenberg nám vysvětlil, že „uznání není morální čin, uznání je uznání faktu“ a prý podle mezinárodního práva „kosovská autorita“ splnila předpoklady potřebné k uznání samostatnosti. Oním amerikanismem s „autoritou“ měl na mysli teroristickou organizaci UČK úzce provázanou s obchodem s narkotiky, zbraněmi, bílým masem a lidskými orgány, největší mafiánskou síť v Evropě a (zatím) druhou největší mafiánskou organizací v USA.

Připomněli jsme mu rezoluci 1244 Rady bezpečnosti OSN z roku 1999, která Srbsku zaručila územní celistvost s tím, že část území (Kosovo a Metochia) budou dočasně pod správou OSN. Mimochodem, teprve po tomto slibu přestala jugoslávská armáda na Kosovu bojovat a území postoupila správě misi UNMIK. Zdůraznili jsme, že žádná jiná rezoluce RB OSN přijata nebyla. „Taky nemluvím o Radě bezpečnosti,“ zabručel pan bývalý ministr zahraničí, „mluvím o době, kdy ještě Spojené národy neexistovaly(!) Kdy se uznával stát? Stát se uznával nikoli jako teritorium, které samo o sobě vládlo, které území ovládlo a nastolilo tam pořádek…“

Skočili jsme mu do řeči: „Co myslíte tím pořádkem? Etnické čistky z let 1999 a 2004, kdy bylo vyhnáno přes 300 tisíc lidí, vypáleno 52 tisíc domů, zničeno 130 křesťanských kostelů a klášterů? Říkáte, že tam zavedli pořádek, ale i Hitler zaváděl podobné pořádky…“

Pan Schwarzenberg vztekle bouchl pěstí do stolu a vykřikl: „Můžete mne nechat domluvit? Skákáte mi do řeči!“ Omluvili jsme se, byť mezi svými slovy dělal takové odmlky, že jsme byli přesvědčeni, že už domluvil.

(celý článek: Karel Schwarzenberg: Jsou to teroristé, ale…)

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: