Skip to content

Svědek z přepadené lodi humanitárního konvoje plujícího do Pásma Gazy:“Izraelci začali střílet jako první“

02/06/2010

Izraelská armáda podle všeho napadla konvoj předtím, než se vojáci spustili na palubu, a to  přesto, že posádka dala najevo, že hodlá situaci řešit nenásilnou cestou (bílá vlajka). Záznam z paluby, který pořídil reportér Al Jazeery ukazuje situaci na palubě před útokem vojáků – reportér mluví o granátech (i ostrých) a o mrtvém členovi posádky. Kdyby se tato informace potvrdila, přímo by to odporovalo  slovům Benjamina Netanyahua, který tvrdí, že vojáci museli „bránit své životy“.

Reportér íránské Press TV: „Jsme zasaženi slzným plynem, paralyzujícími granáty, máme kolem sebe lodě na obou stranách, helikoptéru nad námi,… útočí na nás ze všech stran. Toto jsou mezinárodní vody, ne izraelské vody, nejsme v uzavřené, 68 mílové zóně. Jsme napadeni v mezinárodních vodách naprosto nelegálně.“

Reportér Al Jazeery: „organizátoři mi nyní říkají, že zvedají bílou vlajku…  zvedají bílou vlajku na izraelskou armádu,… poté co jeden člověk byl zabit… jeden civilista byl zabit municí. Číslo by mohlo být vyšší… Navzdory zdvižené bílé vlajce, navzdory zdvižené bílé vlajce, izraelská armáda stále střílí, stále střílí ostré náboje.

(zdroj: http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=19469)

To, že izraelští vojáci zaútočili první, by dokládalo také svědectví, které podal bývalý poslanec německého parlamentu a profesor práva Norman Paech v rozhovoru pro BBC:

Reportérka: Takže vy jste slyšel střelbu na horní palubě. Izraelci tvrdí, že lidé na palubě té lodi stříleli první. Je to podle vás, co se stalo?

Norman Paech: Ne. Ne. To je naprosto nesprávné. Na palubě té lodi nebyla žádná munice, žádné výbušniny, žádné zbraně. Byly tam jen nějaké dřevěné tyče, jimiž se bránili. Izraelská armáda přišla první, odpalovala granáty, tříštivé granáty a granáty se slzným plynem. A pak stříleli. Důsledek byl, že přes padesát lidí bylo velmi vážně zraněno. Jsem přesvědčen, že počet všech mrtvých dosud není znám.

(zdroj: http://www.blisty.cz/2010/6/2/art52869.html)

Při sledování reakcí na tento incident mě překvapily reakce některých „správných“ pravičáků (rozuměj, ti co vidí Izrael jako holubičí stát), kteří srovnávají Palestinu s Bosnou či Kosovem. Kromě toho, že v obou případech se jedná o spor na určitém území, kde proti sobě stojí dvě etnicky a nábožensky rozdělené skupiny, analogie je neudržitelná. Palestinci nejsou totiž žádní separatisti, je to samostatný národ, ne národnostní menšina žijící na cizím území. Bosenští a kosovští muslimové měli podporu evropských států a USA, v případě Palestinců přijde podpora Západu jen v případě, že už izraelský útlak nelze ignorovat. Amnesty International označuje blokádu Gazy za největší zločin proti lidskosti dneška. Vidíme nějakou adekvátní odpověď „mezinárodní komunity“? V případě jiných zemí došlo kvůli lidským právům i na bombardování… Další ujeté argumenty, se kterými jsem se setkal jsou např., že sympatizanti propalestiských aktivistů jsou zároveň komunisté a teroristé (pokud vím, internacionální terorizmus byl financován USA na boj proti komunistům); aktivisté nebyli „míroví“, protože se bránili klacky (od kdy je klacek klasifikován jako zbraň); že si za smrt můžou sami, protože Izraelce provokovali (vezli humanitární pomoc, za to je přece nemuseli rovnou zmasakrovat, existují civilizovanější metody, jak zkontrolovat náklad na lodi); že jisté humanitární organizace, které jely s konvojem do Gazy byly napojené na al Kaidu a na radikální palestinský odboj (to nemůžu vyloučit, ale dokážu si představit, že teď Izraelci šíří spoustu dezinformací… ; vzhledem k podpoře naší vlády nezávislosti teroristického Kosova, tomu že rodina bin Laden je stálým obchodním partnerem rodiny bývalého amerického prezidenta atd., by mě to v mých očích relativně příliš neočerňovalo).

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: