Přejít k obsahu webu

Bilderbergský klub konspiruje v Latinské Americe

12/06/2010

Strategic Culture Foundation, outsidermedia.cz

David Rockefeller, multimilionář a zednář, jeden ze zakladatelů Bilderbergského klubu, vždy pozorně sledoval procesy v Latinské Americe “inspirované Sovětským svazem“. Ve svém nejbližším okolí se přiznal, že “učinil vážnou chybu“, když nedocenil “hrozbu“ ze strany Fidela Castra a jeho spolupracovníků.

Batista byl nakonec přinucen utéci z ostrova. Exdiktátor až do konce života obviňoval ze své porážky Spojené státy, neboť mu odepřely dodávky zbraní, financování a propagandistickou podporu. Rockefeller, stejně jako mnozí vlivní lidé v USA, počítal s tím, že se Castro v ničem neliší od dřívějších kubánských politikářských demagogů – bude se s ním možno dohodnout.

Spolu s bratrem Nelsonem, který byl také “bilderbergem“, uznávaným expertem na Latinskou Ameriku, dělal David všechno možné, aby napravil tuto fatální chybu. Na vrcholu studené války používali všemožné metody – od ozbrojených provokací až k zorganizování hospodářské blokády proti Castrovu režimu. V průběhu každoročních tajných konferencí Bilderbergského klubu nejednou projednávali nejrůznější úkoly hospodářské likvidace Kuby, odstranění socialistického zřízení a uspořádání monstrprocesu s hlavními postavami kubánské vlády.

Uplynulo přibližně půl století od přijetí prvních rezolucí, které směrovaly členy tajné světové vlády k boji s „Rudou Havanou“ do vítězného konce. Bilderbergský klub vede tuto nepružnou politiku dosud. Výsledkem je, že neexistují žádné známky narovnání v americko-kubánských vztazích. Vina je na Washingtonu, neboť ten se nehodlá zříci praktikování ultimativních požadavků. V čem je podstata? Vždyť od Obamy se očekávala změna tohoto neúspěšného kursu v Latinské Americe, kterého se držel G. W. Bush mladší.

Vysvětlení je prosté. Obamova administrativa byla formována z řad Bilderbergů. Museli zajistit zejména kontinuitu geostrategického kursu, zakotveného a upevněného v čase panování neokonzervativců. Vedoucím kanceláře Bílého domu se stal Rahm Emanuel, považovaný v Izraeli za upřímného sionistu a nadějného spojence Tel Avivu v řadách americké elity. Mezi biderbergské patří i ministryně zahraničí Hillary Clintonová, viceprezident John Biden, ministr obrany Robert Gates, ministr financí Timothy Geithner, ministr obchodu Bill Richardson, ministr zdravotnictví Tom Dashle a další. Vládní struktury USA jsou plné těch, kteří se tak či onak snaží pomáhat své historické vlasti – Izraeli, čímž je často překryta přísaha věrnosti Spojeným státům. Spolupracovníků s židovskými kořeny je obzvláště mnoho v CIA, NSA, DEA a v několika dalších severoamerických zpravodajských agenturách. Řadoví důstojníci CIA s čistým anglosaským původem  si často (a velmi opatrně) stěžují, že se stali provozním přívěškem Mossadu.

(celý článek: Bilderbergský klub konspiruje v Latinské Americe)

No comments yet

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: