Skip to content

Kosovo: drogy pro Evropu

04/07/2010

Hlas Ruska

Srbský vojenský analytik, autorita a expert na situaci v Kosovu, Milovan Drecun prohlásil, že podle Europolu a Interpolu jsou největší dodávky heroinu dodávané do Evropy z Afganistánu srkze Kosovo. Podle některých odhadů, asi 65% veškerého heroinu na světě prochází skrze tuto bývalou srbskou provincii, přičemž 90% všech drog, které se dostanou do Evropy jsou dopravovány loděmi přes Kosovo.

Podle kanadského detektiva Stewarda Kellocka, operuje albánská drogová mafie ve spolupráci se Spojenými státy. Pan Kellock v rozhovoru řekl, že Američtí diplomaté brání zatčení notorických překupníků drog v Kosovu.

Kanadský detektiv rovněž potvrdil, že současný premiér Kosova Hashim Thaci vede největší albánský mafiánský klan.

Podle tajné správy KFOR vlastní klan nelegální laboratoře na výrobu heroinu. Lidé zapletení do pašování drog v Kosovu drží v provincii vysoké vládní pozice, říká srbský vojenský analytik Milovan Drecun v rozhovoru pro rádi Hlas Ruska a dodává:
Oficiálně Američané pracují tvrdě, aby vykořenily produkci heroinu v Afganistánu, ale ve skutečnosti, zejména CIA, používají zisky z obchodu s drogami, včetně nelegálního pašování z Afganistánu do Kosova, k čemuž slouží hlavně základna Bondsteel, aby financovali své tajné výdaje, o čemž v poslední době spravují americké noviny.

(celý článek: Kosovo: Drug for Europe)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: