Skip to content

Kdo financoval druhou světovou válku?

19/07/2010

dolezite.sk

Pri posudzovaní vojen sa ale zabúda na jeden dôležitý aspekt: ekonomický – každá vojna totiž má svojich štedrých mecenášov, ktorí ju financujú a tým umožňujú jej trvanie, pričom z nej spravidla majú zisk. Medzinárodní bankári, ktorí vlastne už po podpísaní Versailleskej zmluvy plánovali ďalšiu vojnu, najprv Nemecko takmer kompletne odzbrojili, aby ho opäť mohli vyzbrojiť (čím si zabezpečili ďalšie astronomické príjmy). Predtým ako USA vstúpili do vojny, General Robert E. Wood priznal, že už v roku 1936 mu Winston Churchill pri súkromnom rozhovore povedal:
„Germany is getting too strong – we must smash Germany“ („Nemecko sa stáva prisilným – musíme ho zničiť.“)

Táto veta síce nemôže byť daná do súladu s oficiálnym výkladom histórie, ale v pohľade na širšie historické súvislosti nie je ničím nezvyčajným. Anglicko sa v rámci politiky „rovnováhy síl“ snažilo likvidovať možných konkurentov (rovnako ako to robila každá mocnosť) – španielske obchodné loďstvo, potom holandské, podľa parížskej zmluvy z roku 1763 obralo Francúzsko o severoamerické kolónie, počas napoleonských vojen zničilo dánske námorníctvo a obchodné loďstvo, atď.

Je málo zdôrazňovanou skutočnosťou, že Hitler, ktorý prevzal moc v Nemecku v roku 1933, za krátky čas vyriešil problém 7 miliónov nezamestnaných a odstránil nesmiernu biedu, dal túto krajinu do poriadku tak, že o pár rokov patrilo Nemecko medzi štáty s najvyššou životnou úrovňou na svete (tieto skutočnosti akosi nešli dokopy s propagandou démonizujúcou Hitlera), zatiaľ čo USA sa stále nevedeli pozviechať z veľkej hospodárskej krízy 30-tych rokov (v USA vlastne kríza trvala až do konca vojny). Podľa Versaillskej zmluvy z roku 1919 boli na Nemecko uvalené „reparácie za vojnu“ vo výške 132 miliárd zlatých mariek. Keby neprišla ďalšia vojna, táto suma by nebola zaplatená do roku 1970.

Samozrejme, verejnosť nevie takmer nič o pozadí druhej svetovej vojny, najmä o tom, kto má najväčšiu zásluhu na jej financovaní a prípravách. Nie, to nebol Hitler a Nemecko. Bol to predovšetkým dobre známy Wall Street, ktorý taktiež financoval tzv. ruskú revolúciu, s ktorou ruský ľud nemal nič spoločného (prevažnú väčšinu raných boľševikov tvorili židia – Trockij, Zinoviev, Kamenev…). (A.C. Sutton: Wall Street and The Bolshevik Revolution.)

Nasleduje neuveriteľný príbeh o amerických finančníkoch, ktorí poskytli financie a materiál pre uskutočnenie druhej svetovej vojny, ktorá nebola ničím iným ako masakrom kresťanov, bratovražedným šialenstvom, a svojím výsledkom posilnila sionizmus.

Táto rozprava opisuje vplyv amerických finančných elít z Wall Street na financovaní druhej svetovej vojny, teda ako sa podieľali na jej vzniku a umožňovali jej pokračovanie. Historici súčasnosti aj minulosti, okrem snáď ojedinelej výnimky amerického bádateľa Dr. Carolla Quigleyho (Tragedy and Hope) ignorujú silnú evidenciu dokazujúcu výrazný vplyv svetových finančníkov na kľúčové udalosti histórie. Na druhej strane je však pochopiteľné, že univerzity a výskumné organizácie finančne podporované inštitúciami, ktoré sú ovládané touto istou elitou z New Yorku, by asi ťažko mohli či chceli uverejniť výskum, ktorý by dochádzal k takýmto záverom v rámci medzinárodnej politiky. Je nepravdepodobné, že aj tí najodvážnejší by pohrýzli ruku živiacu ustanovizne, ktoré ich zamestnávajú.

(celý článek: Kdo financoval druhou světovou válku?)

Reklamy
komentáře 2 leave one →
 1. Vojna je kšeft permalink
  27/07/2010 13:00

  Nie tak známy je príbeh o obrovskej zodpovednosti Roosevelta pri vypuknutí druhej svetovej vojny samotnej. FDR je nielenže trestne zapojil Ameriku do vojny, ktorá už pohltila Európu. On nesie zodpovednost pred históriou za vypuknutie najnicivejšej vojny všetkých cias.

  Zbierka tajných polských dokumentov, ktoré sa dostali do nemeckých rúk vo Varšave v septembri 1939. Tieto dokumenty jasne stanovujú, že Roosevelt hral klúcovú úlohu na vzniku druhej svetovej vojny. Taktiež odhalujú sily za prezidentom, ktorý tlacil na vojnu. Nemci vo Varšave na konci septembra 1939 zabavili množstvo dokumentov z polského ministerstva zahranicných vecí.V prekvapivom útoku brigáda SS pod vedením von Kuensberg obsadila stred Varšavy pred príchodom pravidelnej nemeckej armády. Von Braun Kuensberg povedal, že jeho muži vzali kontrolu nad polské ministerstvo zahranicia v case ako ministerskí úradníci boli v procese pálenia usvedcujúcich dokumentov.

  Nemecké ministerstvo zahranicia vybralo Hansa Adolfa von Moltkeho, predtým velvyslanca vo Varšave, ako hlavu osobitnej Archívnej Komisie, aby preskúmala a vytriedila tie dokumenty, ktoré by mohli byt vhodné pre zverejnenie. Na konci marca 1940, 16 z nich bolo publikovaných v knižnej forme pod titulom Polnische Dokumente zur Vorgeschichte des Krieges [Polskej dokumenty o predvojnovej histórii] . Vydanie dokumentov bola medzinárodnou mediálnou senzáciou. Americké noviny dali príbeh na predné stránky novín a spravodajstvo uverejnovalo dlhé úryvky z dokumentov. Ale vplyv bol ovela menší, ako nemecká vláda dúfala.

  Konieckoncov, ak dokumenty zverejnené nemeckou vládou boli v skutocnosti autentické a skutocné, znamenalo by to, že velký vodca americkej demokracie bol muž, ktorý klamal jeho vlastným ludom a porušoval právo vlastnej krajiny, pricom Nemecká vláda povedala pravdu.

  Napríklad polský velvyslanec si uvedomoval, že za všetkou rétorikou o demokracii a ludských právách a prejavmi lásky k Spojeným štátom, chazari, ktorí agitoval pre vojnu proti Nemecku vlastne nerobili nic iného než bezohladne presadzovali svoje vlastné cisto sektárske záujmy.

  Po vojne spojencami vymenovaný sudcovia u Medzinárodného vojenského tribunálu v Norimbergu odmietli uznat polské dokumenty ako dôkaz pre nemeckú obranu. Keby tieto dôkazy boli prijaté, podnik Norimberg mohol byt menej zábavnou show pre vítazov u skutocne nestranného súdu medzinárodnej spravodlivosti.

  Niet absolútne žiadnych pochýb, že dokumenty z polského ministerstva zahranicia vo Varšave, ktoré zverejnila nemecká vláda, sú pravé a autentické. Kým polské dokumenty sú nezvratným dôkazom o klamstvách kampane Roosevelta o svetovej vojne je štastím pre budúce pokolenia, že podstatná cast nevyvrátitelných dôkazov existuje a potvrdzujú sprisahanie zaznamenané v pošte do Varšavy. Poliaci za úcast na vojne proti nemecku mali prislúbený Danzig, dnešný Gdansk. Preto poliaci vyprovokovali 2. svetovú vojnu vraždením nemeckých civilistov na predtým nemeckom území, ktoré pripadlo Polsku Versaillskou zmluvou.

  Prezident Roosevelt mohol urobit len málo k podnecovaniu vojny v Európe bez pomoci mocných spojencov. Za ním stáli medzinárodné financné a židovské záujmy usilujúce sa znicenie Nemecka. Medzi hlavné organizácie, ktoré bubnovali do verejnej podpory pre zapojenie Spojených štátov v európskej vojne pred útokom na Pearl Harbor bol chytro nazvaný „Výbor na obranu Ameriky a pomoc spojencom.“ Prezident Roosevelt sám inicioval jeho založenie správny úradníci konzultovali casto s vodcami výboru. Výbor bol skutocne organizovaný mocnými financnými záujmami, ktoré stáli na ziskoch z úverov pri zaangažovaní sa Británie vo vojne a od inteligentných investícii do obrieho valca vojenského priemyslu v Spojených štátoch .

  Na konci roka 1940 senátor Rush D. Holt vydal správu o podrobnom preskúmaní výboru, kde odhalil základné záujmy za idealisticky znejúcimi sloganmi:

  „Výbor má silné spojenie s bankami, poistovnami, financne investicnými firmami a priemyselnými podnikmi. Tie zase ovplyvnujú univerzitných rektorov a profesorov, ako aj na noviny, rozhlas a iné komunikacné prostriedky. Jedným z mocných vplyvov je skupina „400.“ Príbeh je škaredým obrazom zrady verejného záujmu.

  Mocný záujem JP Morgana s jeho úcastou v Britskom impériu pomohol plánom organizácie a prispel financnou castou na úcet.

  Niektoré významné osobnosti vo výbore boli odhalené Holtom: Frederic R. Coudert, platený vojnový propagandista pre britskú vládu v USA pocas prvej svetovej vojny, Robert S. Allen z Pearson a Allen, Henry R . Luce, vplyvný vydavatel Time, Life, a Fortune casopisov, Fiorella LaGuardia, ohnivý polo-chazarský starosta New Yorku, Herbert Lehman, chazarský guvernér štátu New York s významnými financnými podielmi vo vojnovom priemysle a Frank Altschul, dôstojník v chazarskej investicnej firme Lazard Freres s rozsiahlymi podielmi v municnom a vojenskom priemysle.

  Ak by sa Výboru podarilo dostat USA do vojny, Holt varoval, „americkí chlapci budú prelievat ich krv pre špekulantov, politikov a ‚paytriots‘ (od slova platit a patriot ). Ak vojna príde, bude na rukách sponzorov Výboru krv Americanov zabitých v zbytocnej vojne. “

  V marci 1941 zoznam väcšiny financných podporovatelov výboru bol uverejnené. To odhalil povahu síl túžiacich priviest Ameriku do európskej vojny. Medzinárodné bankové záujmy boli dobre zastúpené. JP Morgan, John W. Morgan, Thomas W. Lamont a dalšie velké bankové domy Morgan boli uvedené na zozname. Dalšie dôležité mená z New Yorského financného sveta, vrátane pána a pani Paul Mellon, Felix M. a James F. Warburg, a J. Malcolm Forbes. Chicagský vlastník obchodných domov a vydavatel Marshall Field bol prispievatelom, ako bol William Averill Harriman, vlastniaci železnice a investicný milionár, ktorý neskôr slúžil ako velvyslanec Roosevelta v Moskve.

  Samozrejme, chazarské mená tvoria významnú cast z dlhého zoznamu. Hollywoodsky filmár Samuel Goldwyn z Goldwyn Studios tam bol, spolu s Dávidom Dubinskym. William S. Paley Fond, ktorý bol zriadený na cele s obrím Columbia Broadcasting System, prispel k výboru. Meno pani Herbert H. Lehman, manželky guvernéra New Yorku, bol tiež na zozname.

 2. Vojna je kšeft permalink
  27/07/2010 13:14

  Smedley Butler v jeho knihe Vojna je kšeft:

  „Vojna je kšeft. Vždy bol. Je to možno najstarší a najvýnosnejší biznis, určite nemorálny. Ide o jediný medzinárodný biznis vo svojom rozsahu. Je len jeden v ktorom sa zisky pocítajú v dolároch a straty v ľudských životoch. “

  „Je 40 000 000 mužov v zbrani v dnešnom svete a naši štátnici a diplomati majú tú odvahu povedat, že vojna nie je v procese. Pekla zvony! Je týchto 40 000 000 mužov vyškolených aby tancovali?“

  „Zisky zopár zaplatia veľa. Existuje však spôsob, ako to zastaviť. Nie je možné ukončiť to odzbrojovacími konferenciami. Nemôžete to odstránitťmierovými parádami v Ženeve. Dobre mienené, ale nepraktické skupiny to nemôžu vymazať rezolúciami. Môže to byť rozbité efektívne iba tým, že vezmete zisk z vojny. “

  „Strávil som 33 rokov a štyri mesiace v aktívnej vojenskej službe a počas tejto doby som strávil väčšinu svojho času ako vysokopostavený svalovec pre veľké podniky, pre Wall Street a bankárov. Strucne povedané bol som vydieračom, gangsterom kapitalizmu. Pomáhal som urobiť Mexiko a najmä Tampico bezpečné pre americké ropné záujmy v roku 1914. Pomohol som urobiť z Haiti a Kuby decentné miesto pre chlapcov z National City Bank vyberať príjmy. Pomáhal som pri znásilnovaní pol tucta republík v Strednej Amerike v prospech Wall Streetu. Pomáhal som očistit Nikaraguu pre medzinárodný bankový dom z Brown Brothers v 1902-1912. Priniesol som svetlo do Dominikánskej republiky pre americké cukrovarnícke záujmy v roku 1916. Pomohol som napraviť Honduras práve pre americké ovocné spoločnosti v roku 1903. V Číne, v roku 1927, som pomáhal dohliadať na to, že Standard Oil pokračoval na svojej ceste nerušený. Ohliadnúc sa spät, možno by som dal Al Caponemu niekolko tipov. Najlepšie čo mohol on urobit bolo prevádzkovať kšefty v troch okresoch. Ja som prevádzkoval na troch kontinentoch. “

  „Môj záujem a mojím jediným koníckom je zachovanie demokracie. Ak týchto 500 000 vojakov má obhajovať niečo vonajúce fašizmom, zoženiem 500 000 ďalších, ktorí pôjdu za mnou do pekla, a my budeme mať skutočnú vojnu tu doma. “

  “Ako každý vojak, nikdy som nemyslel až kým som neopustil armádu. Moje osobné pocity boli pozastavené a vykonával som rozkazy zhora. Ako každý vojak.“

  „Nešiel by som bojovat opät, aby som urobil ochranu niektorých investícii mizerných bankárov. Existujú len dve veci pre ktoré by sme mali bojovat. Jednou z nich je obrana našich domovov a druhou je obrana ľudských práv. Vojna z akéhokoľvek iného dôvodu, je jednoducho kšeft.“

  „Je tu trik vo vydieračskej spoločnosti pred ktorým je armádny gang je slepý . Sú tu muži, ktorí ukazujú nepriatelov, sú tu svalnáči na zničenie nepriatelov, je tu „mozog mužov“ plánujúci vojnové výpravy, a „Big Boss“ medzinárodný kapitalizmus.“

  http://www.ratical.org/ratville/CAH/warisaracket.html

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: