Skip to content

Paul Joseph Watson: Svoboda Internetu v ohrožení

30/07/2010

freeglobe.cz

Hnutí k uzavření a regulaci Internetu podle nového vládou kontrolovaného systému zrychlilo na nejvyšší stupeň oznámením, že vládní strategie na bezpečnost kyberprostoru předpokládá vybavení uživatelů Internetu „ID značkami“, bez nichž nebudou moci navštěvovat webové stránky. To je nejnovější salva proti svobodě webu, která v kombinaci s návrhem zákona senátora Joe Liebermana má sloužit k „vykuchání“ svobodného Internetu tak, jak ho známe.

Pod záminkou „bezpečnosti kyberprostoru“ vláda směřuje k tomu, aby diskreditovala a uzavřela současnou existující infrastrukturu Internetu a zavedla nový, centralizovaný a regulovaný světový web.

Je důležité zdůraznit, že tato „bezpečnost kyberprostoru“ nemá co činit s ochranou infrastruktury USA a jde zejména o to ovládnout Internet. Bezpečnost kyberprostoru znamená útok na nevhodné uživatele Internetu, nikoliv obranu proti hackerům. Nevhodnost spočívá v užívání Internetu jako politického nástroje nesouhlasu s politikou americké vlády. Vláda se již pokusila zaplavit Internet placenými desinformačními agenty, což se jí nepodařilo. Nyní má jedinou možnost, využít zveličených nebo přímo inscenovaných hackerských útoků jako výmluvy, která umožní zavést systém Internet 2, kontrolovaný a regulovaný pouze úřady.

(celý článek: Svoboda Internetu v ohrožení)

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: