Skip to content

Jaká roztomilá válka

12/08/2010

Dr Bohumil Kobliha, ceskenarodnilisty.cz

Jestliže se hodil hořejší sarkastický popis/nadpis Angličanům pro první světovou válku, nám nemůže nepasovat pro to, čeho se dopouštějí na sobě i jiných na Středním/Předním východě dnes. Válka tam není dobrá pro nikoho, leč samozřejmě pro miliardářské zbrojaře. Je to dokonce tak špatné, že velení britských jednotek v Afganistanu bylo Britanií předáno koncem června 2010 pod US štáb! Kde je válečná ofenziva proti Talibánu vytrubovaná v polovině února letošního roku, kterou měla vést vojska Jejího Veličenstva královny Elizabeth II.? Rozplynula se v prachu pouště a oparu domýšlivosti…

Vládcové, kteří ničemu nerozumí, by alespoň měli naslouchat svým rozumnějším generálům, kteří vidí zakrvácení svých jednotek.

Vrchní velitel britské armády generál Sir Michael Rose3.května 2007 prohlásil že: US a UK musí připustit, že jsou poraženy a (musí) zastavit beznadějnou válku v Iráku („The US and the UK must admmit defeat and stop fighting a hopless war in Irag“). Kdyby nebyl „penzionován“, bezpochyby by dnes řekl to samé o Afganistanu.

Prvního července 2010 byl talibánskou improvizovanou pozemní minou při ozbrojené „procházce“ rozšrotován další voják Jejího Veličenstva. V počtu už třistadesátý. Škoda mladého života.

Poněvadž ani pod velením US Army nemohou věci v Afganistanu jít lépe než Britům, tak jak v historii moderního vedení válek bývá, prezident sesadil generála. Dědic Bushovy a Wolfowitzovy doktríny „Amerického století“ (jinak snůšky věrolomností a válečných -zločinů) US Prezident Obama 24.června 2010 odvolal a „penzionoval“ US Army vrchního velitele NATO vojsk v Afganistanu, tříhvězdičkového generála Stanley McChrystala, proto, že kritizoval strategii postupu proti afgánským studentům islámu, totiž Talibánu

(celý článek: Jaká roztomilá válka)

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: