Skip to content

„Znovuzvolení“ rwandského prezidenta P Kagameho a pokrytectví západních, „svobodných“ médií

14/08/2010

Je tedy možné považovat takové monstrum, jako je Kagame, za „superstar“, poukazovat zejména na hospodářský růst ve Rwandě, zvyšující se bezpečnost a stabilitu země za jeho vlády, jak alespoň uvádí mainstream? Ctí snad západní civilizace svobodu a lidský život ve vzdálených končinách, kde nejsou novinářské štáby a kamery? Nikoliv. To pokrytectví je ohromné – vyzvedávat masové vrahy a jejich ekonomické úspěchy. Daniel Veselý: Západní politikové podporují rwandského prezidenta Paula Kagameho

Níže uvedený dopis nejlépe shrnuje historii rwandské genocidy a její cover – up:

Dopis prof. Petera Erlindera, bývalého prezidenta Vedení rady obhajoby Mezinárodního trestního tribunál pro Rwandu, kanadskému premiérovi, u příležitosti návštěvy Paula Kagameho.

Dopis má 14. bodů, přičemž každý obsahuje zásadní informace, které se do masmédií nikdy nedostaly, protože by narušily image osvoboditelů Kagameho armády RPF. Uvedu jich polovinu.

1. Důkazy potvrzené v originálních dokumentech OSN ukazují, že mezi 6. dubnem 1994 (kdy bylo sestřeleno letadlo s prezidenty Hutuů) a polovinou července 1994, kdy armáda RPF zvítězila, vláda Rwandy a její ozbrojené složky RGF opakovaně požadovaly bezpodmínečné uzavření příměří, aby mohly použít několik svých bojových jednotek k zastavení masakrů. RGF hlásila, že bez příměří nemá dostatek prostředků k zastavení masakrů. Dokumenty OSN potvrdily, že o tom věděli jak generál Dallaire (bývalý kanadský velitel sil OSN ve Rwandě), tak generál Kagame v březnu 1994, tedy předtím než byl prezident Habyarimana zavražděn.

2. V lednu 2004, kanadský generál Dallaire vypověděl: a) bylo tam pouze 5 000 spolehlivých vojáků RGF, b) první povinností všech armád, včetně té kanadské a RGF, je bránit „bezpečnost vlasti“, c) a pro RGF/Gendarmes bylo vojensky nemožné odrážet invazi (Kagameho RPF) a zastavit dlouho předpovídané, odvetné masakry mezi civilisty.

3. Mezi dubnem 1994 a červencem 1994 byla RPF jedinou vojenskou silou v zemi, která byla vojensky schopná masakry s či bez příměří zastavit. Nicméně při mnoha příležitostech generál Kagame důstojníkům v poli výslovně nařídil nepoužít vojáky „k záchraně civilistů, když vojáci RPF umírají“. Generál Dallaire pod přísahou vypověděl, že gen. Kagame mu řekl, že zabíjení civilistů považuje za vedlejší škody (collateral demage) jeho válečného plánu.

4. Podle jedné z výpovědí též pod přísahou ICTR, gen. Kagame výslovně nařídil zřízení konkrétních jednotek zodpovědných za „čištění“ oblastí od civilistů, které měla RPF pod kontrolou. Vedle dalších zvěrstev RPF, byl koncem dubna 1994 Kagame osobně přítomen svolávání desetitisíců civilistů na stadion Byumba, kde byly pod jeho velením zmasakrováni vojáky RPF.

5. Většina těchto informací může být nalezena: v knize Tajná historie Rwandy důstojníka RPF, Abdula Joshua Ruzibiza, nedávno vydaná v Paříži; ve Zprávě Serge Desoutera Mezinárodnímu trestnímu tribunál pro Rwandu, historika stoleté mise belgických „Bílých otců“ ve Rwandě, ve veřejných a neveřejných záznamech ICTR, originální dokumenty OSN představující ukázky vojenských případů, jako např. Bagasora et la ICTR.

6. Žalobkyně ICTR v červenci 2003, Carla del Ponte oznámila, že shromáždila dostatky důkazů, aby žalovala obě strany rwandské války. Nicméně krátce nato prezident Kagame, Colin Powel (bývalý ministr zahraničí USA) a Kofi Annan (bývalý generální tajemník OSN) volali po jejím odvolání. Do dvou měsíců byla odvolána a nahrazena, a do dnešního dne před ICTR nebyla předvolána jediná osoba, která by byla spojována s úspěšným uchopením moci gen. Kagamem. (Na rozdíl od Mezinárodního trestního tribunálu pro Jugoslávii, před který byli předvoláni lídři spojovaní se všemi hlavními aktéry).

Tady ovšem profesor Erlinder zapomíná na Hašima Tačiho, Madlen Albrightovou a celou řadu dalších.

7. Ve světle důkazů, které veřejnosti zprostředkoval trestní tribunál, se dnes připravuje návrh pro prezidenta tribunálu a kancelář žalobce, k obvinění Paula Kagameho z vraždění, spiknutí se záměrem vraždit, válečných zločinů a zločinů proti lidskosti a spiknutí s cílem páchat tyto zločiny. Vše spácháno jím a jeho vojáky ve Rwandě 1994.

Protože o závěrech ICTR v západních médiích nebylo dobře informováno, nepochybuji o tom, že Vy a Vaši poradci jste si nebyli vědomi zmíněných skutečností, než jste pozvali součastného rwandského prezidenta. Nicméně když se tyto informace už dostaly na veřejnost a denně je shromažďováno více a více informací, nemohl bych dovolit, aby se člověku obviněnému z válečných zločinů stejné úrovně jako nedávno zatčeného bývalého prezidenta Charles Taylora, dostalo přijetí u kanadské vlády, aniž by se tato obvinění vyšetřila… a byla zvážena Vaši vládou.

(zdroj: Genocida ve Rwandě, nebo neokoloniální válka Spojených států s Francií o nerostné bohatství ve východním Kongu?)

Více z článků Jany Ridvanové:

Afričtí diktátoři – made in USA

Kagame je pravidelným hostem na Harvardské univerzitě, v Institutu Jamese Bakera III. v Texasu, v Bílém domě a v Pentagonu. Pentagon navštívil i v srpnu 1996, těsně před společnou invazí Rwandy, Ugandy a USA do Zaire, dnešního Konga. USA, Evropa a Jižní Afrika pokračují ve vojenské podpoře mnoha ozbrojených skupin ve Střední Africe skrze jejích zastupitelské armády Ugandy (UPDF), Rwandy (RPA), Burundi a Súdánské osvobozenecké armády (SPLA) v jižním Súdánu. Vůdce SPLA John Garang byl dokonce vycvičen na vojenské škole School of the Americas ve Fort Benning, Georgia (USA), které je často přezdíváno škola zabijáků. Kagame byl také vycvičen ve Spojených státech na Fort Levenworth v Kansasu. Na výcvik do USA byl poslán v době, kdy byl ředitelem vojenských zpravodajských služeb diktátora Ugandy, Museveniho. (Merchants of Death: Exposing Corporate-financed Holocaust in Africa, Keith Harmon Snow)

Hlavni spojenec novodobé, ale stejně brutální kolonizace: masmédia

Kagame a Museveni mají na rukou krev jak Hutuů, tak Tutsiů. Jejich školitelé je však naučili nejen umění zabíjet, ale také umění PR, bez kterého se moderní demokracie dnes neobejde. PR spojencem diktátora Kagameho jsou západní novináři, kteří o masakrech ve Rwandě informovali tak, aby z nich armády těchto válečných zločinců vyšly jako hrdinové. A příběh dobra a zla opakují při každé příležitosti. Kagame si dokonce najal mezinárodní PR agenturu, Goodworks International, aby mu pomáhala tento mýtus udržet a zároveň propagovala jeho současný režim spolu s jeho spojenci, nadnárodními společnostmi. Agentura Goodworks úzce spolupracuje s Africko-americkým institutem (AAI), který je podporován CIA. Funkce institutu AAI spočívá v produkci desinformací. Agentura Goodworks má v Kigali, hlavním městě Rwandy, i kancelář. Goodworks vyprodukovala např. propagandistický kousek s názvem Rwanda na vzestupu, který se promítal na letech Delta Airlines. (National Society for Human Rights: An Exposé about Nujoma’s CIA connections, part 2)

Kdo vyprovokoval osudné střety mezi Tutsiji a Hůtuy?

Profesor Christian Devenport z marylandské univerzity a Allan Stam v roce 2004 uveřejnili studii, která strhla mediální bouři a nazvala je popírači genocidy. Studie ukazuje na malé skupinky ozbrojených Hutuů, které začaly zabíjet, což vyeskalovalo v mnohem větší masakry, kterých se účastnili jak Hutuové, tak Tutsiové. Studie došla dokonce k závěru, že mnoho obětí, možná i většina, byly Hutuové. Profesor Devenport píše, že ve Rwandě v té době nebylo ani dost Tutsiů, aby všechna mrtvá těla mohla náležet jim. Když si člověk dá všechno dohromady, tak vše nasvědčuje tomu, že šlo spíše o politicky motivované masakry, nežli o genocidu, tj. široký okruh jednotlivců jak Hutuů, tak Tutsiů systematicky vyvražďoval z politických, ekonomických a osobních důvodů. (Prof. Christian Davenport: Research Sheds New Light on Rwanda Killing)

Pro ty, které zajímá, jak je možné, že demokratické mocnosti sponzorují a kryjí masové vrahy a profitují z genocid za asistence „svobodných“ médií (které ani smysluplně neinformují o proběhlých volbách – Kagame doslova zlikvidoval všechnu akceschopnou opozici a média o tom referují jen v náznacích), doporučuji prostudovat následující odkazy:

Genocida ve Rwandě, nebo neokoloniální válka Spojených států s Francií o nerostné bohatství ve východním Kongu?

Genocidy v Africe jsou řízeny elitami kapitalismu

VIDEO: Ve válkách sponzorovaných USA a Británií zemřelo 8 milionů lidí

Inside Story – What next for Rwanda? (P Erlinder v diskuzi na Al Jazeeře)

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: