Skip to content

Bývalý šéf ISI generál Hamid Gul: „Bůh pomož Americe“

19/08/2010

2. část, 3. část, 4. část

Zajímavý rozhovor s bývalým šéfem pakistánské tajné služby gen. Hamidem Gulem, o kterém se po zveřejnění tajných dokumentů americké armády serverem Wikileaks  v západních médiích mluví jako o údajném konspirátorovi proti USA. Přidávám také narychlo sepsané, volné shrnutí rozhovoru.

The Alex Jones Show, 16. 8. 2010

Gen. Hamid Gul v rozhovoru mluví o tom, proč ho nenechají vyjádřit se v amerických médiích, přestože byl spojencem USA po mnoho let a destabilizaci Pakistánu soukromími vojenskými kontraktory (Black Water alis Xi) – bez souhlasu kongresu – které mají zájem na rozšiřování války a na jejím pokračování. Tradiční zákon cti Paštunů vede k pomstě za masakry na civilním obyvatelstvu, s čímž firmy operující na zakázku USA počítají a spoléhají tak na prodloužení konfliktu. Mluví také o protiamerické agendě v některých elitních kruzích v Londýně a Izraeli.
Dalším tématem jsou nařčení, které vyplývají z dokumentů nedávno zveřejněných serverem Wikileaks (jde také o hlášení, která jsou dodávány kontraktory), podle kterých měl gen. Gul spolupracovat s Talibanem v odboji proti Americkým silám. Toto Gul odmítá jako dezinformaci ze strany afgánských vládních složek, jejich členy jsou z části komunisté, proti kterým Gul a CIA bojovaly při invazi Rusů. Zájem na dezinformaci může mít i Indie, která je s Pakistánem znepřátelena. Gul říká že je absurdní, aby on, z pozice vysloužilého generála v důchodu, organizoval odboj, který poráží nejsilnější armádu na světě.
Američané mají poslední šanci urovnat věci v Afganistánu, odejít se ctí a nezanechat za sebou nepřátelský stát a obyvatelstvo, které nenávidí Ameriku.
Obama kličkuje ve zdůvodnění války, původním účelem bylo chycení Usama bin Ladia a zničení al Kaidy, dnes je to „zastavení momenta Talibanu“, který dříve spolupracoval s USA (mujahedin). Tito lidé v obou válkách bránili svůj způsob života a svou svobodu – nejdřív před komunisty, nyní před Západem. Zájem Západu v této oblasti jsou nerostné suroviny.
V dalším segmentu rozhovoru gen. Gul upřesňuje, jak soukromé firmy placené americkým daňovým poplatníkem destabilizují Pakistán: jde o sabotáže a pokusy přesvědčit obyvatelstvo, aby se bouřili proti vládě. Destabilizace Pakistánu není v národním zájmu USA, konflikt v mnoha zemích nemůže americká armáda vyhrát. Podpora teroristických organizací v Baluchistánu má za účel destabilizaci Pakistánu a Íránu. Tyto operace vede asi 5000 žoldáků z najatých firem. Gul popírá, že by Írán v Pákistánu řídil podvratné akce, jak naznačují někteří západní analytici.
Gul důrazně varuje před pokusy Izraele zatáhnout USA do širšího konfliktu na Blízkém východě. Konsekvence by mohly být katastrofální, kdyby do konfliktu byly zataženy další země, bylo by to skutečné „inferno“.
Alex Jones v rozhovoru několikrát zmiňuje teroristický útok v Mumbai a spojení CIA s ním (David Headley), Gul pouze komentuje slovy, že se jedná o jasný „false-flag“, kerý měl znesvářit Indii a Pakistán. Upozorňuje na nesrovnalosti v oficiální verzi o útocích na Dvojčata 11. září 2001, například že Usama bin Ladin nebyl dosud oficiálně obžalován pro nedostatek důkazů.
Dalším tématem jsou Pakistánské jaderné zbraně. Na Pakistán – na rozdíl od Indie – stále není pohlíženo jako na člena „jaderného klubu“. Pokud na Pakistán bude vyvinut příliš velký tlak, aby se jaderných zbraní vzdal, mohl by vyhlásit globální džihád a použít jaderné zbraně.
Následuje moc hezký komentář na ideu střetu civilizací: islamisté nejsou z principu proti judaizmu a křesťanství, sdílejí stejné základy. Amerika potřebuje nové proti-válečné hnutí, jako během války ve Vietnamu.
V závěru se Jones a Gul věnují vraždě Bénazir Bhuttové. Ta podle generála Gula byla zavražděna americkými žoldáky, protože pohlédla plány, které byly v rozporu se zájmy Pakistánu.

PS: Je zvláštní, že se Jones v rozhovoru neptá, jak je to s údajnou podporou ISI Talibanu. Jak známo, ISI je „prodlouženou rukou CIA“ (Chossudowsky), podpora Talibanu ISI tedy vyvolává vážné otázky, ohledně zákulisních akcí CIA. Generál Gul neguje svůj podíl na podvratných akcích proti americké armádě, otázka podílu ISI na úspěších Talibanu je však mnohem závažnější… možná se Gul ve vlastním zájmu rozhodl o tomto nemluvit (?).

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: