Skip to content

ANALÝZA – Jak Američané mystifikují sami sebe: Čína nedisponuje protilodní balistickou střelou

20/08/2010

Pokrok ve vědě a technice tvoří sny. Technologie je jako kouzelný střevíček. Možná se jednoho dne objeví technologie, kterou lidstvo nezvládne řídit, a zničí nás všechny. Přesto lidstvo vždy platí poplatky dopředu za hledání novějších a lepších technologií.

bývalí plukovníci Čínské lidové armády, Qiao Liang a Wang Xiangsui:
Neomezená válka
– Úvahy o válce a taktice v éře globalizace
1999, PLA Literature and Arts Publishing, Peking

Zpráva Pentagonu „China Military Power Report 2010“, ketrou mají Britské listy k dispozici, varuje před zvýšením vojenských kapacit Číny, zejména s ohledem na americké zájmy při udržení prozápadního systému na Tchajwanu. Američtí vojensko-zpravodajští analytici už několik měsíců bijí na poplach. Důvodem je údajná existence balistické rakety použitelné proti americkým letadlovým lodím. Chloubě impéria. Skrytým důvodem americké paniky je ale nejspíše uměle mediálně zesilovaná potřeba Raytheonu a dalších zbrojních výrobců získat další astronomické prostředky z amerického vojenského rozpočtu na příští rok. USA se tak budou bránit proti hrozbě, která nejspíše neexistuje. Ale mohla by… Možná…

Americký expert na čínské vojenství Bernard Cole už před lety řekl: „Jsme si jistí, že Čína na tom pracuje už nějakou dobu. A znamená to jasnou hrozbu. Nevím, jak bychom dnes takové raketě čelili.“ Stratégům USA nejvíce vadí, že během posledních 30 let Čína zaznamenala velký pokrok ve svém úsilí o hospodářský růst a rozvoj. Největší nebezpečí pro stále ještě dominantní vojenskopolitické postavení USA v Pacifiku vidí v komplexní transformaci čínské armády v hi-tech oblasti v posledních deseti letech a nejnověji v údajné existenci nové čínské balistické střely DongFeng DF-21D (NATO CSS-5 Mod. 4), která by podle nich mohla být použita s konvenční vysoce explozivní protipancéřovou hlavicí na vzdálenost 1000 a více kilometrů proti těžce obrněným a jinými prostředky prakticky nepotopitelným americkým letadlovým lodím.

Zatímco jaderná bomba by teoreticky mohla letadlovou loď potopit za předpokladu, že útočník by byl ochoten zvýšit sázky na atomové úrovni , jedinečnost konvenčně ozbrojené DF-21D by byla v její schopnosti udeřit obrovskou rychlostí na takto silně obrněný a bránící se pohyblivý cíl s dokonalou přesností. Čínská média překládají informace amerických zpravodajských analytiků o této střele ze západních médií, aniž je oficiálně kdokoliv jakkoliv komentuje. Je všeobecně známo, že čínské ministerstvo obrany nikdy nekomentuje nové zbraně dříve, než začnou fungovat. Pouze čínští vojenští komentátoři překřtili z oficiálních míst nepotvrzenou čínskou raketu a dali jí v titulcích básnické jméno ne nepodobné jménům pro čínské kosmické nosiče Dlouhý pochod: „Americká fantazie“. Poetická země.

Americká fantazie : tři DF-21D potápějí letadlovou loď USS Washington (v čínštině) ZDE

Japonská média : Čína rozmístila 100 balistických raket upravených jako protilodní střely (v čínštině) ZDE

1.12.2009 Americký vojenský zpravodajský důstojník : Čínská protilodní balistická raketa prošla třetí etapou testů (v čínštině) ZDE
Čínský protilodní raketový mýtus: Spojené státy by nejraději věřily, že existuje (v čínštině) ZDE
5. 8. 2010, AP: Chinese missile could shift Pacific power balance ZDE
5. 8. 2010, Defense News: China Builds First Anti-Ship Ballistic Missile Base? ZDE
6. 8. 2010, Blog Geoffreye Fordena ArmsControl Wonk: DF-21 Delta: Some Early Thoughts ZDE
(celý článek: Jak Američané mystifikují sami sebe: Čína nedisponuje protilodní balistickou střelou)
Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: