Skip to content

Významný akcionář Fox News sponzoruje mešitu na Ground Zero

25/08/2010

rawstory.com

Druhý největší akcionář společnosti News Corp. – mateřské společnosti Fox News – věnovala stovky tisíc dolarů ve prospěch imáma, který plánuje stavbu centra muslimské komunity a mešity blízko Ground Zero na Manhattanu, říká zpráva Yahoo!News.

Podle zprávy Johna Cooka z Yahoo!, saudský princ Al-Waleed bin Talal, který vlastní sedm procent News Corp., „přímo poskytl finance na projekt imáma Feisal Abdula Raura ve výši více než 300000 dolarů.“

Podle Cookovi zprávy darovala Kingdom Foundation, osobní charitativní organizace prince Al-Waleeda, 305000 Muslim Leaders of Tomorrow, což je projekt, který sponzorují dvě Raufovi iniciativy, American Society for Muslim Advancement a Cordoba Initiative, které také staví Manhattanskou mešitu.

Že druhý největší akcionář Fox News po Rupertu Murdochovi má finanční vazby na „mešitu na Ground Zero“, bude považované za velice ironické kritiky této vysílací společnosti, kteří s obavami sledovaly pokusy jejich moderátorů odhalit údajné napojení mešity na radikální islamizmus.

Minulý týden moderátor Daily Show Jon Steward zesměšnil pokus diskutéra Fow News Erica Bollinga ukázat na napojení Cordoba Initiative s Hamásem a Íránem. Steward použil konenkci News Corp a prince Al-Waleeda a princovi konekce s Carlyle Group a Usamou bin Ladinem k přednesení sarkastického argumentu, že Fox News by mohlo být „velitelstvím teroristů.

(celý článek: Fox News shareholder funded ‘Ground Zero mosque’ imam: report)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: