Přejít k obsahu webu

Íránští Židé aneb je Ahmadinejad nový Hitler?

27/08/2010

Mike Whitney, counterpunch.org

V Íránu žije 25000 Židů. Je to největší Židovská populace na Blízkém východě mimo Izrael. Íránští Židé nejsou pronásledování nebo utiskování státem, jsou totiž chránění pod íránskou ústavou. Mají svobodu v praktikování svého náboženství a hlasování ve volbách. Nejsou zastavování a prohledávání u bezpečnostních stanovišť, nejsou šikanovaní okupační armádou a nejsou zahnaní jako stádo do hustě obydlené kolonie (Gaza), kde by jim byly odebrány základní prostředky k přežití. Íránští Židé žijí důstojně a plně využívají výhod občanského statusu.

Íránský prezident Mahmoud Ahmadinejad je démonizovaný západními médii. Je nazýván antisemitou a „novým Hitlerem“. Jsou-li však tato nařčení pravdivá, proč většina íránských Židů volila pro Ahmadinejada v nedávných volbách? Mohlo by většina toho, co víme o Ahmadinejadovi  pouze nepodložené domněnky a propaganda?

Úryvek z články zveřejněného BBC:

„(Ahmadinejadova) kancelář nedávno věnovala peníze židovské nemocnici v Teheránu. Jeto jedna ze čtyř židovských charitativních nemocnic na světě a je sponzorovaná z peněz židovské diaspory – to je něco pozoruhodného v Íránu, kde dokonce lokální charitativní organizace čelí obtížím při příjímání peněz ze zahraničí, kvůli obavám z nařčení ze spolupráce s cizími tajnými službami.“

Daroval někdy Hitler peníze židovským nemocnicím? Analogie s Hitlerem je zoufalý pokus vymýt mozek Američanům. Neříká nic o tom, jaký Ahmadinejad skutečně je.

(celý článek česky: Proč jsou na tom íránští židé lépe než Palestinci v Gaze?)

Bývalý reprezentant židovké komunity v íránském parlamentu Maurice Motamed (http://en.wikipedia.org/wiki/Maurice_Motamed)

Ahmadinejad a ortodoxní Židé

No comments yet

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: