Skip to content

Bývalí představitelé CIA: Ano, falšovali jsme videa s bin Ladinem a Sadámem Hussajnem

30/08/2010

prisonplanet.com, osud.cz

Dva bývalí představitelé CIA připustili vytvoření falešného videa, ve kterém se členové tajné služby oblékli jako Osama Bin Laden a jeho kumpáni, v rámci snahy očernit vůdce teroristů na celém Středním východě.

Podrobnosti jsou uvedeny v článku Washington Post investigativního novináře a bývalého člena armádní rozvědky Jeffa Steina.

Steinovy zdroje mu řekly, že během plánování invaze do Iráku v r. 2003 operační skupina CIA pro Irák zvažovala vytvoření falešného videa se Saddamem Husseinem při sexuálních hrátkách s pubertálním chlapcem, a pak kopiemi této nahrávky zaplavit Irák.

Tato myšlenka, spolu se zfalšováním iráckých zpravodajských bulletinů, se nikdy nezavedla do praxe, jak uvedli bývalí představitelé ICA, protože nebylo možné dosáhnout dohody o této věci mezi iráckou skupinou a Úřadem technických služeb CIA.

Nicméně tyto dva zdroje odhalily, že agentura dříve již vytvořila nejméně jedno falešné video s Bin Ladenem:

Agentura v podstatě vyrobila video líčící, jak Osama bin Laden a jeho kumpáni sedí u táboráku a přehazují si láhve s alkoholem a vychutnávají si chlapce, vyjevil jeden z bývalých důstojníků CIA po zapátrání v paměti. Herci byli vybráni „z našich řad – zaměstnanci s tmavší pletí“, řekl.

Bývalí důstojníci Steinovi řekli, že tento projekt byl převzat armádou a pak se zastavil:

Realitou bylo, řekl bývalý důstojník, že agentura opravdu neměla dost peněz a znalostí, aby tento projekt mohla provést.

„Armáda je převzala,“ řekl jeden z nich. „Měli aktiva v psychologické válce ve Ft. Bragg,“ ve středisku zvláštního válčení armády.

Toto poslední odhalení podporuje důkazy, že výzvědné agentury, a zřejmě ještě výrazněji armáda, byly zapojeny do výroby videí s Bin Ladenem již v minulosti.

Jak jsme rozsáhle zdokumentovali, Intelcenter, americká monitorovací skupina, která běžně zveřejňuje videa a audia s Bin Ladenem, z nichž většina se ukázala být buď předělanými starými nahrávkami, nebo přímo podvrhy, je odbočkou IDEFENSE, internetové bezpečnostní společnosti, která monitoruje informace ze Středního východu.

(celý článek: Bývalí představitelé CIA: Ano, falšovali jsme videa s bin Ladinem a Sadámem Hussajnem)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: