Skip to content

Al Kaida prý nepřestala osnovat temné plány

29/09/2010
View this document on Scribd

Zprávou dne je, že Al-Káida v Evropě plánovala útoky podobné masakru v Bombaji, a že „nedávné útoky bezpilotních letadel na bojovníky Al-Káidy v Pákistánu zřejmě měly za cíl krveprolití v Evropě zabránit.“ Jistý americký vojenský činitel k tomu řekl „nemělo by nikoho překvapit, že spojitosti mezi plány a těmi, kteří je připravují, vedou k ráznému americkému jednání“ – gratuluji Rambo. Ani zmínka o tom, kolik útoky bezpilotních letadel vytvořili Západu nepřátel. Bývalý generál (nyní na dlažbě kvůli kritice Obamy) Stanley McChrystal to odhadoval na 10:1 zabitému Afgánci. Dovídáme se pouze, že útoky bezpilotních letadel jsou úspěšné – předešlo se krveprolití občanů západní Evropy.

Barbarská al Kaida, údajně odpovědná za útoky v New Yorku 11. září 2001(seznam politiků, vojenských činitelů expertů a agentů tajných služeb, kteří jsou skeptičtí  k oficiální verzi najdete zde), a která také údajně stála za bombovými útoky v Madridu a londýnským 7/7 (o kontroverzích, zvlášť kolem madridských událostí, jsem stručně napsal zde), opět útočí na nevinný, civilizovaný Západ, protože je „svobodný“. Kdo je skeptický k oficiálním verzím hlavních teroristických útoků v Americe, Evropě a jinde (je celkem jasné, k čemu dali záminku – od okupací, zničených životů milionů lidí a ztráty občanských svobod ve vyspělém světě), možná bude skeptický i k podobným zprávám. V této souvislosti mi připadá zajímavý „uniklý“ dokument CIA na stránkách Wikileaks nazvaný „Afganistán: Udržení podpory západní Evropy pro misi NATO – proč by spoléhání na apatii nemuselo stačit“ (Afghanistan: Sustaining West European Support for the NATO-led Mission—Why Counting on Apathy Might Not Be Enough), ve kterém se mluví o plánu jak manipulovat veřejné mínění v určitých státech západní Evropy (zvlášť Německo a Francie, pro tyto země byly zvoleny odlišné PR strategie), aby bylo zabráněno politické akci proti válce v Afganistánu. Nemá sice přímou spojitost s výše zmíněnou zprávou, prozrazuje však, že podobné manipulace, které mají podkopat demokratickou moc, se dějí, a že můžou být organizovány určitou agenturou z určitého místa (např. CIA z USA). Uvedu zde jeden zajímavý odstavec:

Upravování zpráv by mohlo zastavit, nebo alespoň omezit odpor

Veřejnost v západní Evropě by mohla být lépe připravena na to, aby tolerovala větší vojenskou aktivitu a civilní oběti na jaře a v létě (roku 2010), kdyby vnímala jasnou souvislost mezi výsledky v Afganistánu a vlastními prioritami. Konsistentní a opakovaný strategický komunikační program mezi těmi (státy), kteří přispívají vojenské jednotky do NATO, který by zasahoval do klíčových zájmů audiencí specifických zemí západní Evropy, by mohla zmírnit situaci, pokud by se dnešní apatie měla stát zítřejší opozicí ISAFu (Mezinárodní bezpečnostní podpůrné síly), a dal by politikům větší možnosti pro podporu rozmístění (vojsk) v Afganistánu.“ (zdroj: Wikileaks, vlastní překlad)

Z úryvku vyplývá, že CIA dodávala (nebo plánovala dodávat) západním médiím zprávy, které měly ukázat válku v Afganistánu v dobrém světle, „konsistentní a opakovaný strategický komunikační program“ měl dokonce ukázat, že válka je v „klíčovém zájmu“ evropské veřejnosti… Není na místě předpokládat, že tak jako se ukazuje, že CIA plánovala ovlivnit veřejnost k podpoře války v Afganistánu, je stejně pravděpodobné, že se snaží o totéž vzhledem k celkové „válce proti teroru“? Kdo zaručí, že někde nekoluje podobný dokument, ve kterém tajná služba některé země plánuje Evropany šokovat tím, že nějaká skupina bývalých majahedinů plánuje někde v poušti útok na Eiffelovku?

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: