Skip to content

OSN vytvořilo výbor pro záležitosti UFO

04/10/2010

OSN rozhodlo o tom, že bude reprezentovat planetu Zemi, v případě kontaktu s mimozemšťany. I jako ne-ufolog, nebo člověk se zájmem velice vlažným, jsem si všiml, že se v poslední době zprávy o UFO celkem rozmnožily. Nejdřív přišel vědátor Stephen Hawking s myšlenkou, že mimozemšťany nemáme dráždit, protože jsou podle něj potenciálně nebezpeční. Dále vystoupila na Larry King Live skupina vojenských činitelů, kteří nezávisle na sobě tvrdí, že UFO manipulovaly s americkými nukleárními zbraněmi a vláda to pochopitelně zatajila (zprávu publikovala taky stanice Russia Today). Ve výše uvedeném videu říká britský vládní vyšetřovatel pro UFO Nick Pope, že také narazil na jevy, které lze vysvětlit pouze přítomností UFO. Velice seriózní knihu o UFO napsala novinářka Leslie Kean (publikovala v Boston Globe, Philadelphia Inquirer, Atlanta-Journal Constitution, Providence Journal, International Herald Tribune, Globe and Mail, Sydney Morning Herald, Bangkok Post, The Nation, and The Journal for Scientific Exploration). Jmenuje se UFOs: Generals, Pilots and Government Officials Go On the Record, ve které shromáždila výpovědi vládních a armádních činitelů o UFO, a přináší informace o zajímavých zdokumentovaných případech výskytu. Kean nedávno vystoupila v pořadu The Colbert Report, delší rozhovor si můžete poslechnou na stránce Electric Politics. Dále spolupracovala na vzniku nezávislého dokumentárního filmu I Know What I Saw. Podrobnější info najdete také na její webové stránce Ufosontherecord.com. Nekonformní postoj k otázce UFO zastává také fyzik Michio Kaku, který má vlastní na Science Channel, doporučuji si projít archiv jeho pořadu na Progressive Radio Network. K tématu výboru OSN pro záležitosti UFO se Kaku nedávno vyjádřil v rozhovoru pro stanici Fox News. Mě osobně vždy připadala zábavná historka o Billu Clintonovi, který když zastával prezidentský úřad požádal armádu, aby mu odhalila informace o UFO, ale byl mu odmítnut přístup. Podrobnější zprávu o výboru OSN pro mimozemšťany přines server exopolitika.cz:

Organizace spojených národů (OSN) jmenovala astrofyzičku Mazlan Othman (11.12. 1951) z Malajsie, aby byla oficiálním uvítacím výborem, kdyby na Zemi přistáli mimozemšťané z jiné planety. Někteří by mohli namítat, že takový post by měl zastávat nějaký politik, jako třeba prezident Spojených států nebo Ruska či Číny nebo Evropské unie. Dokonce i papež z katolické církve by mohl být vhodnou volbou. Ale volba padla na Mazlan Othmanovou. Proč ne, již je ředitelkou pro záležitosti vesmíru při OSN (UNOOSA).

Profesorka Othmanová není v těchto věcech neznámá. Dohlížela na vesmírný program Malajsie, jakož i na výcvik a let prvního malajského kosmonauta. Její role, jako řiditelky UNOOSA zahrnuje studium potencionálních otázek týkajících se vesmírných technologií, jakož i toho, co dělat, kdyby byl objeven velký asteroid nebo kometa směřující přímo k Zemi. Její kolega z OSN, britský profesor Richard Crowther říká: „Paní Othmanová je tím absolutně nejbližším člověkem, kterou máme, aby se stala vedoucí osobou.“

OSN se zabývalo představou potencionálního kontaktu s mimozemšťany již dříve. V roce 1977 vypustila NASA dvě sondy Voyager I. a II, které měly letět až za hranice našeho solárního systému poté, co prozkoumá naše hlavní planety Jupiter, Saturn, Uran a Neptun. Na palubách obou těchto sond byla zlatem potažená nahrávka obsahující zvuky Země, jako jsou různé hudby, vzory jazyků a zpráva z OSN od generálního tajemníka Kurta Waldheima.

Mazlan Othmanová bude mít projev příští týden na konferenci Royal Society a Backinghamshire. Věří že: „První kontakt s mimozemšťany je nyní mnohem pravděpodobnější, než kdy předtím.“ Je do toho zapojeno aktivně mnoho vědeckých programů pohybujících se od orbitálních vesmírných teleskopů, jako je Keplerův satelit NASA, který našel stovky nových planet, až po různé projekty SETI, které používají radioteleskopy k poslouchání kosmických zpráv.

(celý článek: OSN jmenovalo Mazlan Othman jako zástupkyni pro záležitosti UFO)

Boston Globe, Philadelphia Inquirer, Atlanta-Journal Constitution, Providence Journal, International Herald Tribune, Globe and Mail, Sydney Morning Herald, Bangkok Post, The Nation, and The Journal for Scientific Exploration
Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: