Skip to content

Forum 2000. Český Bilderberg

19/10/2010

Adam B. Bartoš, Free Globe

Česká televize přestala vysílat přihlouplou upoutávku na oslavné vzpomínkové pořady o Václavu Havlovi, kterak „poprvé promluvil v americkém kongresu“ a kdesi cosi. Co se to děje? Nic. Jen začalo Forum 2000, a tak teď ČT „jede Havla“ naživo.

Spolek intelektuálů, diskutujících o nejpalčivějších problémech světa, jak s vážnou tváří říkají reportéři veřejnoprávní televize v každém zpravodajském bloku, se sešel už počtrnácté.

Tentokrát se zabýval životním prostředím, urbanismem, plýtváním přírodními zdroji. Ale je to skoro jedno, protože jde stále o tatáž planá řečnická cvičení na téma globalizace, její klady a zápory.

Ani po čtrnácti letech podobných debat ale vlastně nevíme, co se nám ti různí mudrcové, dalajlámové, rabíni, politologové, filosofové, ostřílení političtí gauneři, ředitelé nadnárodních korporací, vysloužilí politici, filantropové a jim podobní snaží říci. Nevědí to nejspíše ani oni sami. Na jednu stranu povýšeně moralizují a naříkají nad tím, jak globalizace ničí tradiční hodnoty či životní prostředí, na stranu druhou všichni volají po ještě větší globalizaci – globální vládě, globálním spravování toho či onoho, globálním náboženství.

(celý článek: Forum 2000. Český Bilderberg)

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: