Skip to content

Vztříc stannému právu

31/10/2010

Podle vojenského periodika Army Times americká administrativa nasadila vojenskou jednotku, která operovala v Iráku, k potlačování občanských nepokojů nesmrtícími zbraněmi a metodami (crowd control). Jednotka má údajně operovat pod velením NORTHCOM. Toto je v přímé porušení zákona „Posse Comitatus Act“, který omezuje vládní pravomoc při nasazení armády na území státu a proti civilistům. Porušení tohoto zákona otevírá dveře k vyhlášení stanného práva. Tajné plány na odročení ústavy existují po dlouhou dobu, pod hlavičkou tzv. „kontinuity vlády“. Existence těchto tajných plánu byla odhalena při slyšeních v aféře Írán-Contras. Prezident Bush bez veřejné diskuze podepsal v květnu roku 2007 směrnici NATIONAL SECURITY PRESIDENTIAL DIRECTIVE/NSPD 51, která umožňuje americkým prezidentům odročit ústavu, bez souhlasu Kongresu. Přesný obsah této směrnice je tajný a nebyl zpřístupněn členům Kongresu, ani členům Rady pro domácí bezpečnost (Homeland Security Council).
Americká armáda už v minulosti trénovala pro tzv. „městskou válku“, a to dokonce se zahraničními vojenskými jednotkami. Odhalení tajného vládního programu v roce 2006 ukázalo, že vláda verbovala členy kléru, aby věřícím kázali poslušnost vládě v případě vyhlášení stanného práva. Podle nařízení Military Commissions Act z roku 2006 je v USA nyní možné označit občany za „nepřátelské bojovníky“ za vágně definované přestupky proti zákonu a držet je bez omezení v tajných věznicích.

Aktualizované podrobnosti o případech porušování habeas corpus, neutrality armády a zejména o globálním, možná koordinovaném vývoji k stannému právu: http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=21648

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: