Skip to content

Nobelova cena míru ve službách imperializmu

08/11/2010

Liu Xiaobo byl do roku 2007 presidentem nezávislého čínského PEN centra; dle jeho osobní biografie na webových stránkách PEN International patří do jeho předsednictva. PEN není žádné náhodně vytvořené seskupení spisovatelů. Víceméně patří britskoamerické síti nestátních lidskoprávních a demokratických organizací (NGO) a jiných společenství a nadací, nasazovaných pro prosazování geopolitických cílů, které ve skutečnosti jsou určovány jejich sponzory a mecenáši.

PEN sám sebe označuje za nejstarší lidskoprávní organizaci světa. Organizace byla založena roku 1920 G.B.Shawem a H.G.Wellsem, dvěma vedoucími geopolitickými stratégy tehdejšího britského imperia. Organizace je podporována soukromými americkými a evropskými nadacemi a firmami, kupříkladu Bloombergem, stejně jako norským ministerstvem zahraničí. Jsou taky jiní sponsoři, kteří však „chtějí zůstat v anonymitě“. Cílem PENu podle vlastních vyjádření je vývoj „světové kultury“. V kontextu angloamerické „Global Governance“ nebo „Nového světového pořádku“(NWO) Davida Rockefellera to ladí zvláštně. PEN je částí větší sítě jménem International Freedom of Expression Exchange (IFEX) se sídlem v Kanadě. K ní patří kolem 90 nestátních organizací, které si vepsaly do svých praporů ušlechtile znějící cíle obrany „svobodného vyjadřování názorů“ – ať už si pod tím představujeme cokoliv. Ke členům IFEXu patří takové organizace jako Freedom House z Washingtonu, která je financovaná americkým ministerstvem zahraničí a nadace National Endowment for Democracy (NED)

(zdroj: Zvedavec.org)

Osobnosti, kterým byla předána Nobelova cena míru po událostech 9/11
2003 Shirine Ebadi Za zvýšení tlaku na Írán.
2004 Wangari Muta Maathai Za stupňování tlaku proti Keni a další africké státy, které se sbližují s Čínou.
2005 AIEA et Mohamed ElBaradei Za to, že neutralizoval Hanse Blixe (pozn. inspektor OSN, který v roce 2003 chválil Sadáma Hussaina za otevřenost při spolupráci při inspekci ZHN) a otevřel cestu k válce proti Iráku.
2006 Muhammad Yunus a banka Grameen Za profitování na chudobě půjčováním za dvakrát vyšší úrok, než jaký je dostupný trhu.
2007 GIEC et Al Gore Za to že, vymyslel Problém roku 2000 Y2K a za legitimizování komercializace životního prostředí a obchod s emisními povolenkami.
2008 Martti Ahtisaari Za znemožnění vyjednávání se Srbskem a ospravedlnění války v Kosovu.
2009 Barack Obama Za vylepšení image Spojených států během trvajících imperiálních válek.
2010 Liu Xiaobo Za zvýšení tlaku na Čínu.
Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: