Skip to content

Paul Craig Roberts: Neplodnost voleb

10/11/2010

Outsider Media

Giuseppe di Lampedusa ve svém historickém románu Levhart píše, že věci se musejí změnit, aby zůstaly stejné. Přesně to se stalo 2. listopadu v amerických volbách do Kongresu.

Vývoz pracovních míst do zahraničí, který ve velkém měřítku nastal současně se zhroucením Sovětského svazu, sloučil demokraty a republikány do jedné strany se dvěma názvy. Zhroucení Sovětského svazu změnilo postoje socialistické Indie a komunistické Číny, a otevřelo tyto země s ohromnou zásobárnou pracovních sil západnímu kapitálu.

Před tím, než to proběhlo, obě dvě strany navzdory své podobnosti zastupovaly různé zájmy a navzájem se kontrolovaly. Demokraté zastupovali zájmy práce a byli zaměřeni na provozování sítě sociálního zabezpečení. Sociální pojištění, Medicare, Medicaid,  potravinové lístky, pojištění proti nezaměstnanosti, příspěvky na bydlení, vzdělávání a občanská práva, to byly demokratické problémy. Demokraté usilovali o plnou zaměstnanost, a jistá míra inflace pro ně byla akceptovatelná právě v zájmu vyšší zaměstnanosti.

(celý článek: Neplodnost voleb)

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: