Skip to content

Konzervativní poslanec ve Sněmovně lordů lord James of Blackheath: „Já peníze neperu, umývám je“

15/11/2010

Belfast Telegraph

Konzervativní poslanec ve Sněmovně lordů lord James of Blackheath prohlásil, že byl pověřen Bank of England (centrální banka Británie), aby se „postaral o problémy“ způsobené praním špinavých peněz IRA.

Ve svém pondělním proslovu ke svým kolegům ve Sněmovně lordů lord James řekl:

„Mám více zkušeností s praním peněz od teroristických skupin a „funny money“, než kdokoliv kdy měl v City. Pod mými rukami prošly miliardy liber od teroristů.“

Jeho kolegyně baronka Hollisová z Heighamu se zeptala: „Kam ty peníze šli?“

Lord James, respektovaný likvidátor potíží pro korporace, odpověděl: “Ne do mé kapsy. Mým největším teroristickým klientem byla IRA a s potěšením říkám, že jsem byl schopen odepsat 1 miliardu liber jejich peněz.”

“Také jsem měl rozsáhlé konekce se severoafrickými teroristy, ale to byla záležitost mnohem špinavější povahy a já si nepřeji o tom mluvit, protože se stále jedná o bezpečnostní otázku. Zároveň velice zdůrazňuji, že by nebylo dobré do záležitosti míchat policii, protože bych pak okamžitě povolal Bank of England jako svědka obhajoby, protože to byla ona, kdo mě pověřil s vyřizováním těchto problémů.”

Lord James však dnes odmítl, že by tímto chtěl naznačit, že se dopustil něčeho nepřístojného.

Pro webovou stránku o byznysu a technologii ZDNEt UK řekl, že byl v letech 1989 – 1997/8 na příkaz Bank of England zaměstnám v pěti společnostech.

Lord James řekl, že jeho úkolem bylo, aby řídil tyto podniky, a v momentě, kdy by byly označeny jako dodavatelé financí pro IRA, zlikvidoval jejich aktiva.

„IRA úplně zničila těchto pět společností. Vedla tyto společnosti jako penzijní fondy.”

Řekl “já peníze umývám, neperu je.”

Poslanec s doživotním titulem během pondělního projevu také řekl svým kolegům, že jej oslovila tajemná skupina s nabídkou pomoci při řešení ekonomických problémů VB.

Lord James tvrdí, že skupina, o kterou nazývá “Nadace X”, má více zlata k dispozici, než všechny rezervy neraženého zlata na světě dohromady. Řekl, že skupina nabídla, že okamžitě dá VB 5 miliard liber a 17 miliard navíc pro školy, nemocnice a na projekt londýnského veřejné dopravy.

“Dospěl jsem k neměnnému závěru, že Nadace X je naprosto pravdivá a upřímná a že si přímo přeje, aby se Spojené království stalo jedním z hlavních bodů, který použije pro rozptýlení svého neobyčejně velkého bohatství do světa v tomto okamžiku, jakožto součásti pokusu o znovuoživení globální ekonomiky.”

(celý článek: Conservative peer Lord James of Blackheath: I’m a money washer, not a money launderer)

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: