Skip to content

Noam Chomsky o povolebních Spojených státech

18/11/2010

Outsider Media

Americké volby v polovině presidentského mandátu vykazují takovou úroveň zloby, strachu a zklamání, jakou si nedovedu vybavit za celý svůj život. Od chvíle, kdy se demokraté dostali k moci, nesou hlavní tíhu odporu proti naší současné socioekonomické a politické situaci.

Více než polovina „mainstreamových Američanů“ řekla v průzkumu veřejného mínění, že kladný vztah ke hnutí Tea Party je odrazem jejich vnitřního znechucení.

Rozhořčení je legitimní, protože reálné příjmy většiny populace již více než 30 let stagnují nebo klesají, zatím co délka pracovní doby se prodloužila a nejistota zvýšila, to vše ruku v ruce s rostoucím zadlužením. Bohatství se hromadilo, ale jen v několika málo kapsách, což vedlo k nebývalé nerovnosti.

Tyto důsledky pramení hlavně z „financializace“ ekonomiky, která započala v sedmdesátých letech, a následného vytunelování americké výroby. Tento proces pohání deregulační mánie, podporovaná Wall Streetem a podpíraná ekonomy, fascinovanými mýty o efektivním volném trhu.

(cvelý článek: Pobouřeni a svedeni)

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: