Skip to content

Studie: 92% Afgánců nikdy neslyšelo o událostech 11. září 2001

27/11/2010

RawStory

Méně než jeden z deseti Afgánců ví o útocích 9/11, a o tom, že byly důvodem k válce v Afganistánu, říká studie mezinárodního think tanku.
Ze zprávy Mezinárodního koncilu pro bezpečnost a rozvoj (International Council on Security and Development) vyplývá, že 92% dotazovaných nikdy neslyšela o koordinovaných vícenásobných útocích na Spojené státy 11. září 2001. Vyplývá z ní také, že čtyři z deseti Afgánců věří, že USA jsou na jejich půdě, aby „zničily islám a okupovaly Afganistán.“
Výsledek nelze považovat za definitivní: průzkum zahrnoval pouze muže a byl prováděn převážně v provinciích Helmand a Kandahar, což jsou dvě provincie nejvíce postižené válkou. Výsledek přesto ukazuje, že západní státy, které bojují válku proti povstalcům v Afganistánu nedokázaly z velké části navázat vztah s místním obyvatelstvem.
„Musíme vysvětlit Afgáncům, proč tu jsme, přesvědčit je a zároveň jim ukázat, že jejich budoucnost bude lepší s námi, než s Talibanem,“ prohlásila přední badatelka think tanku Norine MacDonaldová.
Průzkum také naznačuje, že Afgánci jsou skeptičtí ke schopnostem vlády je chránit, že nemají vysoké mínění o chabých demokratických institucích, které země buduje. Celých 43 procent nebylo schopno uvést ani jeden pozitivní aspekt demokracie a skoro svě třetiny – 61 procent – řeklo že si nemyslí, že by Afgánská armáda byla schopna pokračovat úspěšně v boji proti Talibanu pokud, a když, se západní vojska stáhnou.

(celý článek: Think tank: 92% of Afghans never heard of 9/11)

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: