Skip to content

Izrael nemá s Wikileaks problémy…

06/12/2010

Britské listy

Kdo hraje hru Wikileaks? Doposud se na síti objevilo něco více jak šest set z 251 287 amerických ukradených diplomatických depeší, ale už se objevují tací, co hovoří o spiknutí.

Jsou naznačovány dvě linie spiknutí: Julian Assange a jeho spolupracovníci chtějí zbohatnout anebo pracují ve prospěch politiky nějaké vlády. Weby překypují teoriemi komplotu. V hledáčku jsou téměř stále Spojené státy a Izrael. A také tentokrát jsou tyto dvě země mezi obviněnými.

V rozhovoru pro americký časopis Time, zakladatel Wilkileaks vyjádřil pochvalu Netanayhuovi, který řekl, že je přesvědčen, že odhalení pomohou hledání míru na Středním východě. „Izraelský premiér tvrdí, že vůdci musí mluvit na veřejnosti, stejně jako mluví v soukromí“.

(…)

Obvinění Mossadu, po vyjádření téhož Ahmanidežádem, cože se ostatně očekávalo, přišla včera i z Turecka, dávného strategického spojence Izraele, který se nyní nachází otevřeně na opačné pozici, než je politika Netanayhua. Husein Celik, dvojka ve straně premiéra Erdogana naznačil, že „Izrael je spokojený“ pro to co bylo zveřejněno. „Ještě předtím, než byly dokumenty rozšířeny, už říkali, že „Izrael nebude mít problémy““. Doposud zveřejněné dokumenty jsou choulostivé pro Erdogana.

(celý článek: Je za Wikileaks Mossad? „Zprávy jsou proizraelské“)

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: