Skip to content

Konspirační Wikibulvár

10/12/2010

Glenn Beck nejspíš potom co zavětřil, že nejen republikáni, ale i demokraté kritizují J Assange za vypuštění informační smršti, dospěl k závěru, že z jeho obvinění ze sexuálních zločinů lze vyždímat „dobrá story“, i jal se Assange hájit proti feministické konspiraci. (Překlad jeho argumentace přinesly Britské listy.) Assangeovy patálie lze shrnout asi takto:

Slečna A pozvala v srpnu Assangeho, aby pronesl přednášku v jedné levicové organizaci ve švédském městě Enkopingu. Navrhla, aby u ní přespal, i když se ještě osobně neseznámili. Oba souhlasí, že v noci před přednáškou měli spolu pohlavní styk. Při tom praskl kondom.

Následujícího dne žena A se účastnila přednášky a při akci hrála organizační roli. Na akci byla také přítomna žena W. Podle policejních záznamů šla žena W. s několika muži a s Assangem na oběd, při čemž s ní Assange flirtoval. Pak šli oba do kina a žena W řekla policii, že tam Assange vykouřila. Měli spolu pohlavní styk téže noci, použili kondomu, a pak znovu následujícího rána, kdy oba souhlasili, že kondomu nebylo použito, a posléze Assange odešel. (http://www.blisty.cz/2010/12/10/art55932.html)

Ženy se pak dohodly, že nahlásí policii, že je Assange znásilnil, po čemž byl obviněn díky kurióznímu švédskému zákonu o „sexu z překvapení“ (jestli se nemýlím). Assange se také po svém obvinění snažil věci s úřady urovnat, nikdo se s ním však nechtěl ve Stockholmu bavit (to mi připadá celkem významné a možná by to ukazovalo na to, že úřady o něčem věděly). Glenn Beck ženu A charakterizoval následovně:

(…) seznámila (se) s Assangem na semináři, organizovaném Švédským bratrstvem. Co to je? To je ultraortodoxní, extremně levicová organizace s antisemitskými vazbami a má taky partnery v SDS, Studentech pro demokratickou společnost. Takže on přednáší na tom semináři a ona je tam taky. V radikálních kruzích je dobře známá a na univerzitě byla oblíbenou žačkou prominentní feministické profesorky, která tam zastávala místo činitelky pro sexuální rovnost na univerzitě – ať už to je cokoliv.

V minulosti také žena (A) měla na internetu na blogu text, který pak byl odstraněn, nazvaný Sedm kroků k právní pomstě. Článek vysvětloval, jak se žena může u soudu pomstít nevěrným milencům. Krok 7 praví: Soustřeďte se na to a sledujte svou oběť. Dejte si záležet na tom, ať vaše oběť trpí tak, jak jste trpěla vy. (http://www.blisty.cz/art/55945.html)

To, že je žena A nejspíš tvrdá feministická válečnice, je sice dobrá bulvární informace, Glenn Beck však o ní neříká další o dost důležitější fakta. Čirou náhodou je tato „radikální ultralevičačka“ spojená s americkou proticastrovskou skupinou, což není zrovna typické pro ortodoxní stoupence komunizmu, jak by o ní vyplývalo z Glennova popisu. Deník Guardian uvedl, že „slečna A pracovala na švédském velvyslanectví v USA a napsala svou univerzitní diplomku r. 2007 o tom, jak bude vypadat Kuba po Castrově smrti.“ Navíc byla tato osoba v minulosti vyhoštěná z Kuby. Článek cituje jistého blogera, který napsal:

„Aha, tak Assange se prostě jen náhodou seznámí se Švédkou, která vydává své texty u dobře financované proticastrovské organizace, která jen tak náhodou má styky s organizací, v jejímž čele stojí muž, kterého alespoň jeden novinář označil za agenta CIA.“

Článek Guardianu, který  o tomto informoval, byl napsaný na obranu ženy A. Lidi, kteří si jejích kontaktů všimli, označuje jako misogyny a konspirační teoretiky. V této souvislosti se však na Assangeovu obranu postavil bývalý analytik CIA Ray McGovern, který řekl, že případ vypadá jako typická „honey-trap“ (medová past). Podle něj je zmiňovaná proticastrovská organizace silně militantní, jeden její prominentní člen stál např. za bombovými útoky na kubánské civilní letadlo, řekl také, že má tato organizace styky s jeho bývalými kolegy z CIA. Pochybuji, že by si autorka zmíněného článku v Guardianu mohla McGoverna snadno zdiskreditovat jako konspiračního teoretika – maximálně by se mohla pokusit tvrdit, že „nereprezentuje hlas žen“, a doufat, že ji někdo bude brát vážně. Spekulace o pasti na Assange v každém případě stojí za pozornost.

No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: