Skip to content

Badatel a aktivista Kevin Ryan o událostech 11. září 2001 na rádiu KPFA

20/01/2011

Posluchači sponzorovaná americká veřejná stanice KPFA odvysílala rozhovor s Kevinem Ryanem, chemikem, vědeckým výzkumníkem a autorem. Kevin Ryan dostal v roce 2004 výpověď ze svého místa ředitele technologického projektu v Unerwriters Laboratories (firma podílející se na požárním zabezpečení SOC) poté, co napsal dopis s dotazy okolo 9/11 adresovaný National Institute for Standards and Technology (NIST), což je institut, který se podílel na vyšetřování pádu budov Světového obchodního centra (SOC). Stal se významnou osobou hnutí za pravdu o 9/11 – je členem Scholars for 9/11 Truth & Justice, přispívá do peer-reviewed časopisu Journal of 9/11 Studies, spolu s Nielsem Harritem a Stevenem E. Jonesem se podílel na vzniku vědeckého článku o přítomnosti nano-thermitu v prachu budov SOC (Active Thermitic Material Discovered in Dust from the 911 World Trade Center Catasthrophe), atd. . Odvysílání radikálně pojaté prezentace faktů o 9/11 na stanici jako je KPFA, je pro hnutí za pravdu o 9/11 dobrou zprávou, protože se jedná o podrobné vyložení všech okolností a důkazů, které svědčí o falešnosti oficiální verze událostí, na kvalitní a oblíbené stanici s dlouhou tradicí, navíc člověkem s příslušnou kvalifikací. Pořad Democracy Now, který v éteru také vysílá KPFA, věnoval jeden program diskuzi mezi zastáncem hnutí za pravdu o 9/11 (konkrétně D.R. Griffin) a jeho oponentem. Dvě hodiny nepřerušovaného výkladu jsou však jiný kalibr.  KPFA sice nemá milionové publikum jako CNN či Fox News, přesto jej lze označit za střední proud, i když se sklony doleva a k alternativním perspektivám (to by mohlo zapůsobit na levicověji smýšlející lidi – takový Chomsky už své odmítavé stanovisko málem odvolal…). Lidé jako Kevin Ryan na stanice jako CNN nebo Fox News už byli pozváni, prostor však – až na výjimky, zejména mimo USA – dostali pouze proto, aby je mohli „kritičtí“ moderátoři či diskutující všemožně zdiskreditovat (viz prof. James Fetzer, zakladatel Scholars for 9/11 Truth & Justice, na Fox News). V Česku podobný průlom jako Ryan udělal Radomil Hradil na ČRO 6.

V první části nazvané „Nové vědecké objevy okolo zničení Světového obchodního centra 11. září 2001“ po Ryan hovoří o 9/11 jako o dni mnoha bezprecedentních událostí, včetně událostí kolem Světového obchodního centra; o zničení budov SOC; o vlastní zkušenosti s pokusem otevřeně mluvit o oficiálním vyšetřování; a o třech mainstreamových vědeckých článcích, které pomohla napsat.

link: http://www.kpfa.org/archive/id/66560

V druhé části nazvané „Demoliční přístup k věžím Světového obchodního centra“ Ryan hovoří o pronajimatelích SOC – o firmách i zaměstnancích; bezpečnostní i projektantských firmách a členech jejich panelů, kteří projektovali a instalovali nové bezpečnostní systémy po bombovém útoku ve spodních patrech budovy v roce 1993; o firmách a jednotlivcích, kteří se podíleli na čištění groud zero. O těch, kteří měli možnosti, přístup, motivaci, a kteří na tom profitovali.

link: http://www.kpfa.org/archive/id/66755

Kdo o argumentech proti oficiální verzi 9/11 nemá tušení, nebo je krajní skeptik, doporučuji jako úvod přečíst článek Terezy Spencerové (Literární Noviny, ex-Czech Free Press): http://www.freeglobe.cz/Articles/383-kdo-zmenil-nas-svet-aneb-od-11-zari-k-radaru-v-brdech.aspx

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: