Skip to content

Phillip D. Zelikow, tvůrce mýtů o 11.září

01/02/2011

nwoo.org

Většina lidí nikdy neslyšela o Philipu D. Zelikowi, ale nejvíce je známý jako výkonný ředitel Komise 9/11. On v podstatě napsal Zprávu Komise 9/11. Před jeho jmenováním Bushem do čela Komise byl výkonným ředitelem málo známé Aspen Strategy Group, mezi jejíž členy patří  Dick Cheney, Condoleeza Rica, a Paul Wolfowitz. Přesto mnoho lidí neví nic o Zelikowi, znají Cheneyho, Riceovou a Wolfowitze jako neokozervativce, kteří mají největší zodpovědnost za natlačení Ameriky do současných nešťastných konfliktů v Afghánistánu a Iráku.
http://en.wikipedia.org/wiki/Aspen_Strategy_Group#Group_Members

Zelikowy záznamy vypadají opravdu zajímavě, když zvážíte že pokračoval psaním Zprávy Komise 9/11. Získal právnický titul na University of Houston Law School  a Ph. D. na Tufts University. Také psal knihy. Napsal knihu o Kennedyho páskách a další s názvem Proč lidé nevěří vládám. Jedna z jeho oblastí znalostí je Veřejná mytologie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Philip_D._Zelikow

Zatímco na Harvardu vlastně psal o použití a zneužití v historii politiky. Jak poznamenal vlastními slovy „moderní“ historie „je funkčně definována těmi kritickými lidmi a událostmi, které formují veřejné domněnky o jeho bezprostřední minulosti. Myšlenka ‚veřejné domněnky‘,“ jak vysvětluje, „je podobná pojmu ‚veřejný mýtus‘, ale bez negativního významu, který někdy evokuje slovo mýtus. Takové domněnky jsou přesvědčením pokud(1) jsou považovány za pravdu (ačkoliv nemusí být nutně známo že jsou pravdivé) a (2) jsou společně sdílené v rámci příslušné politické komunity.“ Takže Zelikow, který napsal Zprávu Komise 9/11, byl expert na to, jak zneužít veřejné důvěry a vytvářet VEŘEJNÉ MÝTY.

(celý článek: D. Zelikow, tvůrce mýtů o 11.září)

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: