Přejít k obsahu webu

Bush byl nucen zrušit návštěvu Švýcarska

08/02/2011

Russia Today

George W. Bush zrušil návštěvu Švýcarska, údajně z bezpečnostních důvodů. Ženevští představitelé přiznali, že by nemohli zaručit plnou kontrolu nad velkými protesty, které by podle očekávání přivítaly bývalého amerického prezidenta.

Avšak lidskoprávní skupiny říkají, že proti němu připravili kriminální obžalobu z důvodu autorizace mučení (pozn. „výjimky z Ženevské dohody“), a že se zkrátka bojí zatčení.

Novinář Afshin Rattansi řekl, že neexistovala realistická šance, že by toto bylo uvedeno v praxi, a jednalo se více o publicitu.

„Mým pocitem je, že švýcarské autority se spíše bály toho, že kdyby George W. Bush objevil u této pro-sionistické organizace v Ženevě, mnoho demonstrujících by po něm házelo boty.“ řekl Rattansi. „Možná je tentokrát nechytil, nebo se jim nevyhnul, jako kdysi v Bagdádu.“

Rattasi také prohlásil, že podle jeho názoru se mezinárodní právo ukázalo spíše nepoužitelné, když dojde ke stíhání za mučení, a je velmi pochybné, že ti, kteří jsou odpovědní za povolení mučení, budou někdy odsouzeni.

„Vypadá to, že Haag se více zabývá pokusy o to, předejít válkám v místech jako je Súdán, vydáváním obsílek řekněme sudánskému al-Bashirovi, přičemž se Haag samozřejmě lidí, kteří jsou odpovědní za mučení,nedotkne,“ řekl RT.

zdroj: http://rt.com/news/bush-switzerland-human-rights/

komentáře 2 leave one →
 1. Jan permalink
  08/02/2011 17:58

  Díky za vaše stránky.
  Tady se alespoň člověk něco skutečně dozví.
  Nemá to chybu, fandím vám.
  Jan

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: