Skip to content

Oficiální dokumenty ukazují, že se egyptské bezpečnostní složky podílely na bombových útocích na kostely a letoviska

13/03/2011

Antiwar.com

Pouze několik dní poté, co protestující Egypťané napadli hlavní sídlo vnitřní bezpečnosti, a zachránili velké množství dokumentů o zločinech Mubarakovy éry, které byly určeny ke zničení, začínají vycházet na světlo ty nejšpinavější z těchto činů. A i na notorický Mubarakův režim jsou překvapivě špatné.

Sexuální nahrávky, dokumenty odhalující rozsáhlé sledování egyptského disentu a přepisy telefonických rozhovorů mezi disidenty a členy jejich rodin, ale to nedůležitějsí z toho, co zatím vyšlo najevo, odhalilo něco mnohem horšího: podíl oficiální vlády na bombovém útoku  na kostel v Alexandrii a v bombovém na letovisko v roce 2005.

Toto je druh nařčení, který by v normálním případě byl považován za příliš extrémní, než aby byl jakkoli věrohodný, je ale podrobně vylíčen v oficiálních dokumentech jako naprostý fakt. Teroristický útok v Sharm al-Sheikh v červenci roku 2005 byl připisován místním beduínům, dokumenty ale naopak odhalily, že byly naplánovány ministrem vnitra Habib el-Adlyem za účelem odstranění obchodní konkurence syna Husního Mubaraka Gamala.

Zdá se, že tento útok a útok na Nový rok na koptský kostel v Alexandrii, o kterém již mnozí spekulovali, že šlo o útok pod falešnou vlajkou (ukazovalo se zejména na malý zájam vlády při vyšetřování takového rozsáhlého útoku), se skutečně ukázaly jako zorchestrované – tedy pokud jsou dokumenty autentické (vše nasvědčuje tomu, že jsou). Tato odhalení pravděpodobně povzbudí další pokusy o odsouzení vůdců režimu za jejich zločiny.

zdroj: http://news.antiwar.com/2011/03/08/docs-egypt-security-bombed-churches-resort/

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: