Skip to content

Kontroverzní rozhovor s Helen Thomasovou pro Playboy Magazine

20/04/2011

Helen Thomasová (* 8. srpna 1920) je americká novinářka, sloupkařka v titulech Hearstovy korporace a členka White House Press Corp. 57 let pracovala pro agenturu United Press International (UPA) a proslula jako korespondentka z Bílého domu, kterou se stala v roce 1961. Za celou dobu kladla své dotazy devíti prezidentům počínaje Johnem Fitzgeraldem Kennedym. Byla nucena ukončit svoji kariéru poté, co prohlásila, že by se židé měli vrátit z okupovaných teritorií v Palestině do Evropy. Kritici zřejmě interpretovali rozhovor tak, že Thomasová je proti existenci Izraele. Její komentáře byly odsouzeny za antisemitské, což Thomasová popírá. Jestli jsou komentáře Thomasové anti-sionistické nebo antisemitské ať posoudí čtenáři sami:

Rozhovor z Playboy Mag z dubna 2011:

PLAYBOY: Vraťme se k něčemu, co jste nedávno řekla. Ve svém projevu v Detroitu, loni v prosinci, k arabské skupině jste řekla, že “Jsme vlastněni propagandisty ženoucími nás proti Arabům. O tom nemůže být sporu. Kongres, Bílý dům, Hollywood a Wall Street jsou vlastněny sionisty. Opět o tom podle mě nemůže být sporu. Svými penězi protlačují svou agendu. Jsme tlačeni zcela špatným směrem.” Stojíte si za tímto svým prohlášením?

THOMAS: Ano, stojím. Vím, zní to strašně, ale je to pravda. Řekněte, že to není pravda a já budu ráda vyvedena z omylu. Pouze říkám, že mají používají svou moc. Moc, kterou mají všude možně.

PLAYBOY: Tato stereotypní představa židovské vlády nad světem koluje už více než století. Skutečně si myslíte, že existuje skrytá židovská konspirace pracující v této zemi?

THOMAS: Nikoli skrytá, je velmi dobře vidět. Co myslíte skrytým?

PLAYBOY: No, například vysvětlete mi spojení mezi Hollywoodem a tím, co se zrovna děje Palestincům.

THOMAS: Moc nad Bílým domem, moc nad Kongresem.

PLAYBOY: Jakým způsobem?

THOMAS: Všechny je má v kapse izraelská lobby, která je financovaná bohatými podporovateli, včetně těch z Hollywoodu. To samé platí o finančních trzích. Zcela nás ovládají.

PLAYBOY: Koho konkrétně myslíte? Kteří Židé mají největší vliv?

THOMAS: Nehodlám jmenovat. Mám snad jmenovat investory z Wall Streetu? Ne.

PLAYBOY: Jak tedy můžete tvrdit něco o vládě Židů v této zemi?

THOMAS: Chci abyste se podíval na Kongres, který se zrovna ustanovil. Myslíte, že Schumer a Lehtinen z Floridy budou snad proarabští? Ne. Ale budou přesto velice vlivní. Eric Cantor, předseda Republikánů, myslíte, že on bude proarabský? Sakra, že ne! Říkám vám, že v Kongresu nemůžete dostat ani jeden z 330 hlasů pro nějakou arabskou věc. Nic. Nesouhlasíte-li s tím, pak jste uklizeni jako senátor William Fulbright v 60. letech [po svém prohlášení, že miliony dolarů z odečtu daní amerických filantropů bylo posláno Izraeli a pak nalito zpět do Států k podpoření proizraelské propagandy]. Kongresmen Paul Findley z malého zemědělského okrsku Illinois udělal tu chybu, že si potřásl rukou s Jásirem Arafatem, což ho stálo znovuzvolení. Později napsal knihu s názvem They Dare to Speak Out, o tom jak je nemožné zastávat svou pozici v zemi, tak spjaté s Izraelem. Možná tu je hrstka lidí, kteří mohou, ale většina lidí skutečně nemůže říct ani slovo proti sionistickému hnutí v této zemi.

celý rozhovor: http://radicalrevival.wordpress.com/2011/04/14/rozhovor-s-helen-thomas-pro-playboy/

(upozornění: odkazovaná stránka propaguje rasistické názory, od kterých se autor blogu distancuje)

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: