Skip to content

2012: Mýty, omyly a prvada za nejzáhadnějším datem v historii

28/04/2011

Writeup volně podle biografie z autorovy stránky:

John Major Jerkins je nazávyslý badatel, který se věnuje rekonstrukci antické májské kosmologie a filozofie. Od roku 1986 navštívil Mexiko a Střední Ameriku sedmkrát. V roce 1990 pomáhal postavit školu v San Pedru poblíž jezera Atitlan v Guatemale.V roce 1994 se věnoval charitativní činnosti mezi komunitou Májů (Quinché Majas) v západním pohoří Guatemaly. Od počátku svého dlouhodobého výzkumu a nálezů s Máji napsal John desítky článků a mnoho knih.

Jerkins jakožto hostující profesor přednášel na Institutu májských studií v Miami, na Kongresu májského kalendáře v Mexiku, v The Esalen Institute, na Naropské univerzitě a mnoha dalších institucích doma i v zahraničí. Vystoupil na mnoha rozhlasových a televizních programech včetně Art Bell show, Laura Lee show, The Changing Paradigm, a také v mnoha dokumentárních filmech o mileniaristických proroctvích domorodých indiánů, jako např. The Fifth Gate (Milton Media, Denmark) a Earth Under Fire (Conscious Wave Video).

V říjnu 2000 věnoval Discovery Channel Johnově práci epizodu seriálu „Places of Mystery“, kterou pravidelně vysílá také Travel Channel. Spolupracoval také s History Channel. Johnova pečlivá akademická práce a špičkový vhled do otázky, proč Májové zvolili rok 2012 k ukončení velkého cyklu světového věku, zaujala mnoho předních progresivních myslitelů dneška.

Zajímavý rozhovor s J M Jenkisem, Jerkins hovoří o historii Májů, o jejich mýtech a jak tyto mýty souvisí s kalendářem, o historii vzniku kalendáře, čím je datum konce májského kalendáře z astronomického hlediska zajímavé, o tom že se v májských proroctvích nevyskytují apokalyptické scénáře v souvislosti s 2012, etc.;  MP3: http://www.againstthegrain.org/program/433/id/171211/tues-4-26-11-maya-and-2012

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: