Skip to content

Seymour Hersh: Americká vláda ví, že žádné jaderné zbraně v Iránu nejsou

13/06/2011

Outsider Media

Washington ignoruje vlastní výzvědné služby, protože si vzal do hlavy, že najde jaderné zbraně, které neexistují, řekl investigativní novinář, nositel Pulitzerovy ceny Seymour Hersch v rozhovoru pro Russia Today. Podle Hershe je americký pohled na Irán znepokojivou ozvěnou toho, co se stalo v Iráku.

Obviňuje Obamovu administrativu, že její potenciálně katastrofické politická linie vůči Íránu je spíše než fakty diktována strachem.

***

Russia Today: Je špatné, podle toho, co jste vypátral, že se Spojené státy obávají toho nejhoršího, když jde o Irán?

Seymour Hersh: Pokud strach je založen na představě, že Irán nějakým způsobem získal atomovou bombu, nebo se k ní brzy dostane, tak je to komické, protože lidé ve vrcholných patrech americké vlády vědí dobře, od svých vlastních zpravodajců mají všechny důkazy o tom, že tam žádné takové zbraně nejsou. Víme to mnoho let. Roky jsme je hledali. Podporujeme program sankcí, který byl vytvořen tak aby na jeho konci bylo potrestání, jehož cílem je zastavit Iránce v něčem, o čem sami víme, že to nedělají. Pro mě, jak jsem napsal v článku [v New Yorkeru] je velmi těsná analogie mezi tím, co dělá Obama v Íránu, a tím, co dělal Bush a více president Dick Cheney v Iráku. Chtěli potrestat, chtěli připravit důkazy proti Iráku a nelíbila se jim politika, a tak se vyrobila ta kauza proti jaderným zbraním. Pokud si pamatujete, mluvili o jaderných hřibeh – vyrobili záminku pro válku. Já nenaznačuji, že chtějí jít do války, ale jsou v Americe a zajisté i v Izraeli živly, které si přejí, abychom zaútočili na Írán, ale to by bylo sebevražedné.

RT: Pokud neexistuje důkaz, že Iránci skutčně vyvíjejí jaderné zbraně, proč taková rérotika? Proč atmosféra strachu z Íránu, až už přichází z Bílého domu z mainstreamových médií?

(celý rozhovor: Seymour Hersh: Americká vláda ví, že žádné jaderné zbraně v Iránu nejsou)

Přidávám odkazy na rozhovory o dlouho očekávané zprávě NIE z Antiwar Radio: 1. samotný Seymour Hersh: http://antiwar.com/radio/2011/06/01/seymour-hersh-5  2. Ray McGovern: http://antiwar.com/radio/2011/06/11/ray-mcgovern-30/

Reklamy
One Comment leave one →
  1. SocTraf permalink*
    20/06/2011 11:13

    http://antiwar.com/radio/2011/06/14/philip-giraldi-45/

    Former CIA officer and Antiwar.com contributor Philip Giraldi discusses his new article “Target Iran,” the bogus RAND paper claiming Iran could have a nuke in months and somehow under the IAEA’s nose contrasted with Sy Hersh‘s New Yorker piece on the 2011 NIE, the Ha’aretz article showing more Israeli threats to attack Iran, which would draw in the U.S. timed before September to kill the bid for a Palestinian at the UN.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: