Skip to content

Daniel Ellsberg: Pentagon NAŘÍDIL médiím, aby se vyhýbaly tématu 11/9

16/06/2011

Washington’s Blog

Ellsberg řekl, že vláda nařídila médiím, aby nezpravovala o 11/9:

Ellsberga skoro nepřekvapilo, že dnešní americká rozhlasová média až doposud nepřijala nabídku (bývalé překladatelky FBI a oznamovatelky (whistleblower) podezřelých okolností týkajících se 11/9 Sibel) Edmondsové, navzdory blockbusterové povaze jejích alegací (kterí Ellsberg označil za „mnohem výbušnější než Pentagon Papers“).

Stejně jako Edmondsová Ellsberg ukázal na New York Times, které ”měly příběh o špehování NSA více než rok v šuplíku,” i když “jej mohly zveřejnit před volbami v roce 2004, což mohlo změnit jejich výsledek.”

“Média budou obvolána a bude jim řečeno “ať vás ani nenapadně se toho dotýkat, budete žalováni za ohrožení národní bezpečnosti,” řekl nám.

* * *

“Jsem si docela jist tím, že se uvnitř vlády vedou rozhovory o tom, “Co uděláme se Sibel?”” domnívá se Ellsberg. „První obranný tah je zajistit, aby se nedostala do médií. Myslím, že každé médium, které zvažovalo použít její materiály, by šlo za vládou, a ta by jim řekla, aby se toho nedotýkali…“

Podporuje nové vyšetřování 11/9.

Říká, že případ jistého oznamovatele podezřelých okolností v souvislosti s 11/9 je “mnohem výbušnější, než Pentagon Papers”. (Zde jse dostupná část oznamovatelovy výpovědi.) Řekl také, že vláda poroučí médiím, aby zahladily stopy po alegacích týkajících se 11/9.

Říká take, že některá tvrzení o podílu vlády na 11/9 jsou věrohodné, a že “byly vzneseny velmi vážné otázky ohledně toho, co (amerčtí vládní činitelé) věděli předem, a do jaké miry se mohli spolupodílet,” že zosnování 11/9  by nebylo lidsky a psychologicky mimo kapacity úřadujících osob, a že existuje dostatek důkazů pro ospravedlnění nového, “tvrdého” vyšetřování 11/9 se soudními předvoláními a výpověďmi pod přísahou (viz. zde a zde)

zdroj: http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=25286

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: