Skip to content

Bývalý guvernér: Saudská Arábie poskytla asistenci nejméně dvěma útočníkům na Dvojčata

18/07/2011

Kurt Nimmo, Infowars.com

Bývalý guvernér Floridy Bob Graham na televizi MSNBC prohlásil, že nejmíň dva z údajných únosců letadel při teroristickém útoku 11/9 obdrželi asistenci ze Saudské Arábie. Graham v nedávno vydané novele Keys to the Kingdom ukázal na podíl Saudských arabů. Pro MSNBC řekl, že novela je založena na skutečných faktech.

Graham řekl, že existuje spoustu nezodpovězených otázek okolo role, kterou sehrála Saudská Arábie. Vznesl také otázku, proč vláda zabránila Kongresu, aby obdržel informace týkající se útoku 11. září 2001 a spojení Saudské Arábie s ním.

V roce 2009 Bushova vláda odmítla zveřejnit zprávu Kongresu, podle které byly možné vazby mezi saudskoarabskými vládními činiteli a únosci. Bush řekl, že nemohl vyhovět žádosti saudskoarabského Ministerstva zahraničí o možnost očistit jméno arabského království, protože by podle informací zveřejněných v médiích zpráva poškodila americké zpravodajské operace. Podle jistých zdrojů redigovaná verze části zprávy obsahovala důkaz o finančních vazbách mezi Saudskou Arábií a podporovateli al-Kajdy.

Graham opomenul, že CIA a pákistánská ISI také financovaly skupiny v Afghánistánu, které byly později nazvány al-Kajdou. Tato vazba je jedním z možných důvodů, proč Bush Kongesu odepřel informace týkající se útoků.

„V letech 1978 až 1992 dala americká vláda na podporu frakcí mudžahedínů zbraně, výcvik a finance v hodnotě alespoň 6 miliard dolarů (některé odhady hovoří až o 20 miliardách),” napsal Norm Dixon. “Ostatní západní vlády a rovněž Saudská Arábie přihodily alespoň stejně velkou částku. Movití arabští fanatici, jako je Usáma bin Ladin, rovněž poskytli miliony dolarů.”

Americká zahraniční politika pro Afgánistán byla zformulována bezpečnostním poradcem Jimmyho Cartera, Zbignewem Brzezinskim, a byla uplatňována i za jeho nástupců. “Jeho plán se zdaleka neomezoval jen na přinucení sovětských vojsk k odchodu,” poznamenává Dixon, “jeho účelem byla spíš vytvoření mezinárodního hnutí, které by šířilo islámský fanatismus do muslimských sovětských republik ve Střední Asii, aby destabilizovaly Sovětský svaz.”

Bylo také využito po 11. září 2001 k ospravedlnění války s terorismem a k propagandě o hrozbě ze strany radikálního islámu. Grahamova kniha a její tvrzení, že USA zahladily stopy po podílu Saudské arábie na 11/9 a ochránily údajné únosce, by měla být použita k vyžadování nového vyšetřování útoků 11. září.

zdroj: http://www.infowars.com/bombshell-saudi-and-u-s-governments-protected-hijackers/

Reklamy
komentáře 2 leave one →
 1. SocTraf permalink*
  18/07/2011 16:18

  Z rozhovoru s novinářem Gerethem Porterem na toto téma

  Paul Jay: (C)o by nemělo upadnout v zapomenutí, je článek LA Times vydaný nedlouho po 11/9 – myslím, že rok či dva po 11/9 – o jednom členovi kongresové komise, který při vyšetřování 11/9 měl v ruce dokument, který uváděl jména členů saudské královské rodiny, kteří přímo financovali členy konspirace 11/9, a že všechna jména a většina příslušných informací byla před zveřejněním dokumentu odstraněna. Dotyčný reportér LA Times, kterému jsem potom volal a ptal se ho, zda by to potvrdil – to bylo a si dva nebo tři roky poté, co článek napsal – nejenže to potvrdil, ale celá redakce LA Times si stojí za tím, že tento reportér mluvil s někým, kdo viděl dokument před vyškrtáním jmen a údajů, a že v něm bylo uvedeno spoustu členů saudské královské rodiny. Nemyslím si, že bychom v tomto rozhovoru docházet k nejrůznějším závěrům, ale je zde tolik nezodpovězených otázek. Myslím, že bych souhlasil s těmi, kdo říkají, že je potřeba vše vyšetřit nějakou nezávislou komisí. Co si myslíte vy?

  Porter: Naprosto souhlasím. Zašel bych také o krok dále a řekl bych, že není pochyb o tom, že došlo k masivnímu coverupu, ať už samotnou Bushovou administrativou, která zakryla, řekl bych skutečně, svou vlastní vinu na tom, že nebylo nic podniknuto proti bin Ladinovi, ale také komisí pro vyšetřování 11/9, která v podstatě zakamuflovala spoluvinu pákistánské vlády a také saudské vlády na tom, k čemu došlo při 11/9.

  https://srsen.wordpress.com/2011/05/11/gereth-porter-bushova-administrativa-po-119-nepronasledovala-u-bin-ladina/

Trackbacks

 1. Co má Saudská Arábie společného s útoky 11/9? « Sociologická trafika

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: