Skip to content

Kongresová komise zveřejnila zjištění auditu Fedu

25/07/2011

První ničím neomezený audit Federální rezervy odhalil šokující nové detaily o tom, jak USA poskytly tajné půjčky ve výši neuvěřitelných 16 bilionů dolarů , aby zajistily bailout amerických a zahraničních bank během nejhorší krize od Velké deprese. Dodatek zákona k reformě Wall Streetu od senátora Bernieho Sanderse, který byl schválen od tohoto týdne právě před rokem, žádal od Úřadu pro odpovědnost vlády (GAO), aby tuto studii provedl. “Výsledkem auditu je, že nyní víme, že Federální rezerva celkově poskytla vice než 16 bilionů ve finanční asistenci některým z největších finančních institucí a korporací ve Spojených státech i v zahraničí,” řekl Sanders. “To je jasný příklad socialismu pro bohaté a dobře postavené a individualismu na způsob “jsi na to sám” pro všechny ostatní.”

Mezi klíčová zjištění patří, že Fed – podle zprávy GAO – jednostranně poskytl finanční asistenci dosahující bilionů dolarů zahraničním bankám a korporacím ve Skotsku a Jižní Koreji. “Žádnému orgánu ve Spojených státech by nemělo být dovoleno zajistit bailout pro zahraniční banky a korporace bez souhlasu Kongresu a prezidenta,” řekl Sanders.

Nestranický investigativní orgán Kongresu také došel k závěru, že Fed  postrádá efektivní systém, který by navzdory vážné hrozbě zneužití bránil střetu zájmu. Podle zprávy Fed naopak poskytoval zproštění se střetu zájmu pro své zaměstnance a soukromé smluvní strany, takže mohli investovat do stejných finančních institucí a korporací, které obdrželi zachrané půjčky.

(celý článek: The Fed Audit: „U.S. provided a whopping $16 trillion in secret loans to bail out US and foreign banks“ )

No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: